Jagiellonia pozyskała nowego napastnika

Filip Piszczek
Filip Piszczek Pressfocus

Jagiellonia Białystok zatrudniła nowego piłkarza. Klub wzmocnił Filip Piszczek z Cracovii. Napastnik podpisał półroczny kontrakt z możliwością przedłużenia go o dwa lata.

Jagiellonia od kilku tygodni poszukiwała wzmocnień w linii ataku. Klub nie strzela w lidze zbyt wielu goli – po 22 meczach ma ich n koncie 27. Filip Piszczek nie mógł w tym sezonie liczyć na stałe miejsce w podstawowym składzie Cracovii. Wychowanek Lubanii Tylmanowa wystąpił tylko w ośmiu meczach, w których strzelił dwie bramki. 

Piszczek także w Jagiellonii na swoje miejsce w składzie będzie musiał zapracować. O to będzie walczył z Andrzejem Trubehą i Fedorem Cernychem. Zawodnik w wywiadzie dla klubowej telewizji podkreślił, że jest podekscytowany możliwością gry w drużynie z Białegostoku. 

Mam jasny cel, przyszedłem grać jak najwięcej, strzelać, aby Jagiellonia wygrywała i aby kontrakt, który podpisałem, automatycznie przedłużył się o kolejne dwa lata. Pierwszy kontakt z Jagą miałem cztery lata temu, ale wybrałem Cracovię. Nie chcę zbyt wiele obiecać, bo zweryfikuje mnie boisko – powiedział nowy napastnik Jagi

Szansę na pierwszy test napastnik będzie miał w niedzielę, 27 lutego. Jagiellonia zmierzy się wówczas na własnym stadionie z Wartą Poznań. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 12:30. Jagiellonia po 22 meczach zajmuje 11 miejsce w lidze. Nad strefą spadkową ma siedem punktów przewagi.

Czytaj też: Obrońca Rakowa wypadł z gry

Komentarze