Jagiellonia potwierdziła roszady kadrowe w zespole

Michał Żyro
Michał Żyro Pressfocus

W sobotę zakończy się sezon 2021/2022. Jagiellonia jeszcze przed ostatnim meczem poinformowała o rozstaniu z pięcioma zawodnikami.

  • W Białymstoku przygotowują kadrę na nowy sezon
  • Wiadomo już, że w zespole zabraknie miejsca dla pięciu zawodników
  • Jagiellonia poinformowała o tym w komunikacie

Czas na zmiany w Białymstoku

W Białymstoku niemal jak co sezon mają aspiracje do zajmowania czołowych miejsc w Ekstraklasie. Gdyby rywale grali lepiej, Jagiellonii mogłoby w ogóle nie być w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zespół Piotra Nowaka przed spadkiem uratował się w minionej kolejce.

Jagiellonia ma być silniejsza w nowych rozgrywkach. Prawdopodobnie trenerem pozostanie Piotr Nowak. Szkoleniowiec ten od pewnego czasu nie stawiał na kilku zawodników. Teraz okazało się, że odchodzą oni z drużyny wraz z końcem czerwca. Klub poinformował, ze nie zostaną przedłużone kontrakty pięciu graczy.

W Białymstoku kibice nie będą już oglądali Przemysława Mystkowskiego, czyli najmłodszego gracz, który zagrał dla Jagiellonii w Ekstraklasie. Wychowanek tego klubu wystąpił prawie 100 razy, ale strzelił tylko cztery gole.

Łącznie jedną zdobytą bramkę w barwach Jagiellonii mają natomiast Michał Żyro i Filip Piszczek. Z drużyną pożegnają się także piłkarze występujący znacznie niżej, czyli obrońca Błażej Augustyn i bramkarz Pavels Steinbors.

Czytaj także: Pomocnik Lecha zasypywany ofertami transferu

Komentarze