Jagiellonia lepsza od Cracovii

Ireneusz Mamrot
Ireneusz Mamrot fot. ASInfo

W trzecim sobotnim meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy podopieczni Ireneusza Mamrota w postaci Jagiellonii Białystok pokonali 3:2 Cracovię. Dzięki tej wiktorii gospodarze wskoczyli na czwarte miejsce w ligowej klasyfikacji.

Goście przystępowali do swojej potyczki, chcąc zmniejszyć dystans do prowadzącej w tabeli Pogoni Szczecin. Duma Podlasia miała natomiast plan, aby zakończyć passę spotkań bez zwycięstwa, co sprawiało, że bój na stadionie przy ulicy Słonecznej zapowiadał się niezwykle ciekawie.

W pierwszych trzech kwadransach meczu obie drużyny zaliczyły po jednym trafieniu. Wynik rywalizacji w dziewiątej minucie otworzył Rafael Lopes, z kolei dwie minuty do wyrównania doprowadził Patryk Klimala, który najpierw efektownie minął bramkarza rywali, a następnie skierował piłkę do pustej bramki.

Po zmianie stron młody napastnik Jagiellonii wprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Klimala w 55. minucie oddał mocny strzał pod porzeczkę, dzięki czemu białostoczanie prowadzili 2:1. Radość w szeregach gospodarzy nie trwała jednak długo, bo już w 59. minucie dublet zanotował Portugalczyk Rafael Lopes.

Co prawda w 68. minucie rywalizacji futbolówkę do siatki skierował również Jesus Imaz, ale jego gol nie został uznany, gdyż Hiszpan zdaniem sędziego był na pozycji spalonej. Duma Podlasia dopięła jednak swego w 82. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Taras Romanczuk, ustalając wynik spotkania na 3:2.

Jagiellonia Białystok – Cracovia 3:2 (1:1)

Cracovia: Gol 45+4′, Hanca 70′

Jagiellonia (4-5-1): Węglarz – Wójcicki, Runje, Arsenić, Guilherme, Prikryl (80′ Mudrinski), Pospisil, Imaz, Romanczuk, Camára (71′ Kwiecień), Klimala (64′ Bida)

Cracovia (4-5-1): Pesković – Rapa, Dytiatjew (21′ Pestka), Helik, Siplak, Hanca, Lusiusz (73′ Dimun), Gol, van Amersfoort, Vestenicky (60′ Cecarić), R. Lopes.

Sędzia główny: Jarosław Przybył (Kluczbork)