Jagiellonia Białystok ogłosiła pozyskanie obrońcy

Israel Puerto
Israel Puerto fot. PressFocus

Jagiellonia Białystok poinformowała w oficjalnym komunikacie, że nowym zawodnikiem tego klubu został Israel Puerto. Hiszpan podpisał z Żółto-czerwonymi umowę na dwa lata. W nowym zespole będzie występował z numerem czwartym na koszulce.

  • Jagiellonia Białystok poinformowała o pozyskaniu nowego zawodnika
  • Szeregi Zółto-cerwonych wzmocnił Israel Puero
  • Hiszpan parafował umowę, które będzie obowiązywać przez dwa sezony

Israel Puerto zamienił Śląsk na Jagiellonię

Jagiellonia Białystok pozyskała zawodnika, który ostatnio reprezentował barwy wrocławskiego Śląska. W ostatniej kampanii 28-latek wystąpił łącznie w 17 meczach, strzelając w nich jednego gola.

“Informujemy, że nowym piłkarzem Jagiellonii Białystok został Israel Puerto. Hiszpański obrońca dołączył do Żółto-Czerwonych na zasadzie wolnego transferu. Podpisał dwuletni kontrakt, będzie występował z numerem 4” – brzmi oficjalny komunikat Jagiellonii Białystok opublikowany na oficjalnej stronie internetowej klubu.’

Środkowy defensor pierwsze kroki w piłce nożnej stawiał w akademii Sevilli. Kolejnymi klubami w piłkarskim CV zawodnika były natomiast takie ekipy jak Villarreal, czy Recreativo Huelva.

Israel Puerto w ostatni sezonie PKO Ekstraklasy wywalczył wraz ze Śląskiem czwarte miejsce premiowane możliwością gry w europejskich pucharach. Zawodnik ostatecznie jednak nie będzie miał szansy na zawojowanie z Wojskowymi nowych piłkarskich rozgrywek w postaci Ligi Konferencji.

Hiszpan zdecydował się na kontynuowanie kariery w Żółto-czerwonych. Jagiellonia pierwsze spotkanie w nowej kampanii rozegra 24-25 lipca. Pierwszym rywalem zespołu Ireneusza Mamrota będzie Lechia Gdańsk.

Czytaj więcej: Legia z kolejnym wzmocnieniem przed nowym sezonem

Komentarze