Jagiellonia bez trenera, ale z nowym bramkarzem

Zlatan Alomerović.
Zlatan Alomerović. PressFocus

Jagiellonia poinformowała, że Ireneusz Mamrot nie jest już jej trenerem. Białostoczanie zakontraktowali natomiast nowego bramkarza.

  • Jagiellonia zwolniła Ireneusza Mamrota
  • Mimo, ze klub nie ma trenera, postanowił zatrudnić nowego bramkarza
  • Do białostockiego zespołu dołączył Zlatan Alomerović

Roszady w Jagiellonii

Przed sezonem 2021/2022 Jagiellonia zatrudniła Ireneusza Mamrota. Trener ten już wcześniej prowadził drużynę z Białegostoku. Latem zdecydował się na ponowną pracę z w tym klubie. Jak się okazało, nie był to dobry pomysł.

Licząc wszystkie rozgrywki, Jagiellonia rozegrała 20 meczów. Wygrała tylko sześć z nich. Białostoczanie odpadli z Pucharu Polski na etapie 1/32 finału. W Ekstraklasie zajmują miejsce numer 11. W klubie mieli już dość i Mamrot został zwolniony, co zostało potwierdzone w oficjalnym komunikacie.

Jagiellonia nie ma aktualnie trenera. Klub sprowadził natomiast nowego bramkarza. Na Podlasie przeniósł się bowiem Zlatan Alomerović. Serb dołączył do białostoczan na zasadzie transferu definitywnego z Lechii Gdańsk, którą reprezentował przez ostatnie trzy i pół roku. 30-latek związał się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2024 roku.

Po otrzymaniu oferty nie miałem cienia wątpliwości, żeby tutaj przyjść. Jeszcze przed przyjazdem słyszałem dużo dobrego o Jagiellonii. Na miejscu przekonałem się, że poukładany klub, który daje możliwości do rozwoju. Bardzo mi się tutaj spodobało – powiedział Alomerović po podpisaniu kontraktu.

Czytaj także: Zagłębie bliskie finalizacji dwóch transferów

Komentarze