Jaga z nowym obrońcą. To wychowanek Dynama Kijów

Piłkarze Jagielloni Białystok
Piłkarze Jagielloni Białystok Pressfocus

We wtorek wieczorem, Jagiellonia Białystok potwierdziła drugi transfer w zimowym okienku transferowym. Szeregi Jagi zasilił Myroslaw Mazur. 22-latek występuje na pozycji stopera i jest wychowankiem Dynama Kijów.

Konkurencja w obronie wzrasta

Jeszcze do niedawna Mazur reprezentował barwy szwedzkiego FC Umei. Ukrainiec dołączył już do obozu przygotowawczego w Turcji, gdzie trenował z resztą zespołu. Zdążył również rozegrać kilka minut w meczach kontrolnych z Ballkani Suhareke oraz FK Radnicki. Co ciekawe, w defensywie Jagiellonii wzrasta konkurencja. Oprócz nowego nabytku, barw klubu z Białegostoku broni Jan Majsterek, Bartosz Kwiecień, Miłosz Matysik, Błażej Augustyn oraz Ivan Runje.

Pierwsze słowa już padły

22-latek przywitał się z fanami za pośrednictwem klubowej telewizji: Mając 10 lat na jednym z turniejów dziecięcych rywalizowałem przeciwko Jagiellonii. Zapamiętałem tę nazwę, ponieważ zespół z Białegostoku grał bardzo dobrze. Do niedawna nie wiedziałem jednak zbyt wiele o piłce w Polsce. Kiedy jednak pojawił się temat Jagiellonii, obejrzałem kilka jej meczów, a w ostatni weekend widziałem pięć spotkań Ekstraklasy. Moim zdaniem tutejsze zespoły prezentują wysoki poziom – oznajmił Mazur w rozmowie dla jagiellonia.pl

Młody defensor będzie grał z numerem “4”. Jego kontrakt ważny jest do końca czerwca. Jeśli Mazur sprawdzi się w drugiej części sezonu PKO BP Ekstraklasy zapewne przedłuży umowę o koleje dwa lata.

Komentarze