Jaga walczyła do końca, Pogoń zdobyła Kielce, mocna końcówka Lecha

Joao Amaral
Joao Amaral Pressfocus

Mimo faktu, że w niedzielnych meczach 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy nie padło zbyt wiele goli, to emocji nie brakowało.

• Jagiellonia Białystok dopiero w końcówce uratowała punkt w rywalizacji z Zagłębiem Lubin
  • Pogoń Szczecin szybko podniosła się po porażce z Rakowem, wygrywając na wyjeździe z Koroną Kielce
  • Lech Poznań długo zawodził w meczu z Widzewem Łódź, ale zdołał odnieść trzecie zwycięstwo w sezonie

Korona walczyła z Pogonią, emocje do końca w Lubinie i Poznaniu

Niedziela zaczęła się od rywalizacji w Lubinie, gdzie Zagłębie podejmowało Jagiellonię Białystok. Gospodarze mieli zdecydowaną przewagę, ale pierwszą bramkę zdobyli dopiero dopiero w 59. minucie, za sprawą trafienia Tomasza Makowskiego. Z kolei Jaga pierwszy celny strzał oddała w 85. minucie i od razu wyrównała, po golu Macieja Bortniczuka. Dla Miedziowych był to już trzeci mecz bez zwycięstwa w lidze polskiej, z kolei białostoczanie notują passę czterech meczów bez porażki.

Korona Kielce słabo weszła w mecz z Pogonią Szczecin, już po 33. minutach przegrywając 0:2 (trafienia Damiana Dąbrowskiego i Kacpra Smolińskiego). W drugiej połowie, gospodarze mieli już więcej z gry, ale stać ich było tylko na honorowe trafienie Dawida Blanika.

Lech Poznań z kolei miał ogromną przewagę w rywalizacji z Widzewem Łódź. Fatalna skuteczność Kolejorza i znakomicie dysponowany w bramce beniaminka Henrich Ravas długo zwiastowały remis. W ostatnich dziesięciu minutach do siatki łodzian trafili jednak Joao Amaral i Mikael Ishak.