Obrońca Zagłębia bezlitosny dla niedzielnego rywala. “Radomiak nie miał żadnego planu”

Jarosław Jach
Jarosław Jach fot. PressFocus

W niedzielę Radomiak Radom pokonał na wyjeździe Zagłębie Lubin 1-0 i przedłużył passę kolejnych wygranych meczów do trzech. Obrońca lubinian Jarosław Jach nie miał natomiast litości dla swoich rywali, który zarzucił podstawową grę i brak planu na bezpośrednie spotkanie.

  • Radomiak Radom pokonał na wyjeździe Zagłębie Lubin 1-0
  • Jarosław Jach zarzucił rywalom brak planu na mecz
  • Zdaniem środkowego obrońcy o wyniku zadecydowało szczęście

“Powinniśmy ten mecz wygrać wysoko”

Po fatalnym początku sezonu Radomiak Radom wrócił na właściwe tory, a w niedzielę zanotował trzecie kolejne zwycięstwo. Podopieczni trenera Mariusza Lewandowskiego pokonali na wyjeździe Zagłębie Lubin 1-0 i zameldowali się na podium tabeli Ekstraklasy.

Jedyna bramka padła po sytuacji, którą zapoczątkował wrzut z autu. Obrońca lubinian Jarosław Jach uważa, że wynik niedzielnej rywalizacji jest niesłuszny. Zarzucił on Radomiakowi brak pomysłu na grę, a ponadto ubolewał nad mizerną skutecznością swoich kolegów z zespołu.

Nie wiem, czy się zgodzę z opinią, że mecz był wyrównany. Według mnie Radomiak nie miał żadnego planu na to spotkanie. Wielkie szczęście, długa piłka, to jest gra podstawowa, nie na Ekstraklasę.

My byliśmy bardzo nieskuteczni, jesteśmy niezadowoleni. Powinniśmy ten mecz wygrać wysoko – nie wykorzystaliśmy swoich szans, musimy poprawić zdecydowanie grę w ofensywie. Stwarzamy sporo sytuacji, a nic nie wpada do sieci.

Stałe fragmenty też powinniśmy poprawić, a jak widać, to było dzisiaj kluczowe. Radomiak rzucił sobie kilka razy aut w pole karne i to były ich najgroźniejsze sytuacje. My pomimo znakomitych warunków fizycznych i dobrych wykonawców nie dochodziliśmy do wielu sytuacji bramkowych. Mieliśmy jedną okazję w końcówce meczu, ale to jest za mało na kilkanaście stałych fragmentów – mówi Jach w rozmowie z oficjalną stroną klubową.

Zobacz również: Igor Angulo wróci do Polski? Zaskakujący kierunek

Komentarze