Jach wrócił, Szumski i Mamić odeszli

Jakub Szumski
Jakub Szumski Grzegorz Wajda

Do trzech transferowych ruchów doszło w ciągu ostatnich godzin w Rakowie Częstochowa. W zespole prowadzonym przez Marka Papszuna ponownie zagra Jarosław Jach, natomiast z klubem żegnają się Jakub Szumski i Petar Mamić.

Jach wraca do Rakowa po półrocznej przerwie. W Częstochowie występował już w sezonie 2019/20, ale po jego zakończeniu wrócił do Crystal Palace, z którego był wypożyczony. Jesień spędził na podobnej zasadzie w holenderskiej Fortunie Sittard, w której nie miał jednak okazji do regularnych występów w Eredivisie (tylko trzy mecze). Teraz ponownie został wypożyczony do Rakowa, w którym pozostanie do końca obecnego sezonu.

Raków w niedzielę poinformował również o odejściu 29-letniego bramkarza Jakuba Szumskiego. Numer jeden w bramce drużyny żegna się nie tylko z Częstochową, ale także z Ekstraklasą. Piłkarz zdecydował się na przenosiny do Turcji, gdzie będzie reprezentował barwy Erzurumsporu.

Debiutu w drużynie Rakowa nie doczeka się również Chorwat Petar Mamić, z którym klub rozwiązał za porozumieniem stron dotychczasowy kontrakt. Teraz zawodnik spróbuje swoich sił w Podbeskidziu Bielsko-Biała.

Komentarze