Zieliński o finansach Legii: sytuacja jest trudna

Piłkarze Legii Warszawa
Piłkarze Legii Warszawa fot. PressFocus

Legia Warszawa przygotowuje się do rundy wiosennej. Dyrektor sportowy Jacek Zieliński opowiedział w rozmowie z TVP Sport o sytuacji finansowej stołecznego klubu.

  • Legia Warszawa znajduje się w trudnej sytuacji finansowej
  • Transfery do klubu będą możliwe jedynie w przypadku sprzedaży zawodników
  • Nie wiemy, czy Legia utrzyma w zespole Josue i Filipa Mladenovicia

“To czas, kiedy trzeba podejmować racjonalne decyzje”

Legia Warszawa zakończyła rundę jesienną na drugim miejscu w tabeli. O zdobycie mistrzostwa Polski będzie niezwykle ciężko, bowiem Raków Częstochowa ma w tej chwili dziewięciopunktową przewagę, lecz po nieudanym poprzednim sezonie awans do europejskich pucharów również będzie traktowany jako dobry wynik.

Aktualnie stołeczny klub przygotowuje się do drugiej połowy sezonu. Dyrektor sportowy Jacek Zieliński opowiedział o sytuacji finansowej, a także trudnościach związanych z przeprowadzaniem ruchów na rynku transferowym. Przekonuje, że wzmocnienia zespołu będą możliwe jedynie w przypadku sprzedaży kilku zawodników.

Sytuacja jest trudna, a obecny moment pod względem naprawiania finansów klubu jest wyzwaniem. To wszystko można zrobić, ale nie dokona się tego w trzy-cztery miesiące, lecz w 1,5-2 lata. To czas, kiedy trzeba podejmować racjonalne decyzje, a jednocześnie odnosić dobre rezultaty sportowe, które przełożą się na finanse.

– Proces rozwoju drużyny można nieco przyśpieszyć poprzez transfery. W tym aspekcie będziemy zimą trochę ograniczeni. Jednocześnie mamy plany na lato. Nie będą to nabytki warte wielkiej gotówki, ale będziemy chcieli ściągnąć dobrych zawodników, którzy są do pozyskania bez dużej kwoty odstępnego. Ważne będzie również zmieszczenie się w budżecie płacowym, w którym wciąż znajdują się duże rezerwy. Udało się już zaoszczędzić kilka milionów, a uważam, że mamy mocniejszy zespół niż wiosną.

– Podpisaliśmy sporo długich kontraktów, więc trzeba też czasu na optymalne zadbanie o te środki. Ktoś musi odejść, by w zamian pojawił się inny gracz i dał większą jakość – zdradza Zieliński.

Zobacz również: Legia Warszawa niepewna przyszłości Josue

Komentarze