Jacek Magiera odmieni los Śląska Wrocław?

Jacek Magiera
Jacek Magiera Pressfocus

Śląsk Wrocław nie rozpieszcza swoich kibiców. Wojskowi wygrali tylko raz od momentu wznowienia rozgrywek ligowych, a przez pasmo słabych wyników znacząco oddalili się od czołówki. Cierpliwość klubowych władz w końcu dobiegła końca. Jacek Magiera zastąpił na stanowisku trenera Lavickę i teraz to na jego barkach spoczywa poprawa gry całej drużyny.

Słaby styl w rundzie rewanżowej

Od momentu wznowienia rozgrywek PKO Ekstraklasy forma piłkarzy Śląska pozostawiała wiele do życzenia. Erik Exposito gra nierówno. Są spotkania, w których potrafi dokonać niemożliwego, jednak momentami marnuje okazję za okazją. Na dodatek Robert Pich wraz Bartłomiejem Pawłowskim osłabli z sił, przez co gra skrzydłami nie miała już większego sensu. Dotychczas wielu akcjom brakowało dynamiki oraz kluczowych podań, mogących otworzyć drogę do bramki przeciwnika. Wszystkie powyższe aspekty nie przemawiały na korzyść Vitezslava Lavicki. Zmiana na stanowisku trenera była tylko kwestią czasu. W konsekwencji doszło do radykalnych zmian i w klubie pojawił się Jacek Magiera. W rundzie rewanżowej wrocławianie zdobyli zaledwie siedem punktów, z czego tylko raz sięgali po całą pulę.

Magiera lekiem na całe zło?

Nowy szef miał sporo czasu, aby przyjrzeć się poszczególnym zawodnikom na treningach. Dzięki przerwie reprezentacyjnej, Magiera mógł pracować bez większej presji i krok po kroku budować własną wizję na grę zespołu. Powoli na horyzoncie wyłania się koniec sezonu, więc na kolejne straty punktów nie ma już czasu.

Na przedmeczowej konferencji nie zabrakło trudnych pytań i szczerych odpowiedzi: Koncentruję się przede wszystkim na tym, aby Śląsk Wrocław grał ofensywnie, aby grał do przodu, aby stwarzał sytuacje, aby oddawał strzały. Trudno jest mi odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Śląsk w ostatnich tygodniach czy miesiącach nie punktował na wyjazdach. Na takie pytania można odpowiedzieć, kiedy jest się w środku. Wie się, co z czego to wynikało, jakie założenia były przyjmowane na dany mecz, jakie były rzeczy mówione w szatni, jaki był komunikat. Dziś natomiast koncentrowałbym się nie na tym, co było, ale na tym, co jest przed nami. Na to, w jaki sposób Śląsk Wrocław punktował do 30 marca wpływu już nie mamy. Wpływ mamy na to, w jaki sposób Śląsk Wrocław będzie wyglądał w każdym spotkaniu od 5 kwietnia, czyli od pierwszego meczu ekstraklasy pod moją wodzą w Białymstoku – przyznał Jacek Magiera.

Najbliższy test w poniedziałek

W poniedziałek Wielkanocny Jacek Magiera rozegra swój pierwszy mecz jako trener Śląską. Wcześniej miał okazję pracować z Legią Warszawa, Zagłębiem Sosnowiec oraz młodzieżowymi reprezentacjami Polski. Co ciekawe 44-latek podpisał umowę ze Śląskiem do 2023 roku, co oznacza, że klubowe władze dały nowemu menadżerowi spory kredyt zaufania. Wszystkie karty zostaną odkryte zaraz po weekendzie, kiedy Wojskowi zagrają na wyjeździe z Jagiellonią. Pierwszy gwizdek w meczu zaplanowany jest na 17:30, natomiast transmisję spotkania “na żywo” przeprowadzi Canal + Sport.

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze