Izumisawa piłkarzem Pogoni

Jin Izumisawa
Jin Izumisawa fot. Pogoń Szczecin

Jin Izumisawa został drugim zimowym wzmocnieniem Pogoni Szczecin!. 27-letni Japończyk trafił do ekipy z Pomorza jako wolny zawodnik. Związał się dwuletnią umową z Portowcami z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Czytaj dalej…

Zawodnik urodził się 17 grudnia 1991 roku w miejscowości Chiba. Występował dotychczas w trzech profesjonalnych klubach – Omiya Ardija, Gamba Osaka oraz Tokyo Verdy. Do Pogoni dołącza po wygaśnięciu umowy z drużyną z Osaki, która występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej w Japonii.

To szósty w historii Pogoni piłkarz narodowości japońskiej. Nowy nabytek Pogoni reprezentował swoją ojczyznę na 27. Letniej Uniwersjadzie w Kazaniu. Dotychczas występował tylko w Japonii. Zagrał 70 meczów w J-League (5 goli) i 58 spotkań w J2-League (10 goli).

– Transfer Jina ma dać nam sporo jakości na skrzydłach – mówi Dariusz Adamczuk. – Jest to piłkarz z doświadczeniem w lidze japońskiej, a więc sporo silniejszej od naszej. Liczymy, że jego przybycie da kibicom wiele radości.

Izumisawa na początku stycznia przyleciał do Szczecina. Przez dwa dni przechodził badania medyczne, a następnie podpisał umowę. W najbliższych dniach razem z pozostałymi Portowcami rozpocznie przygotowania do wiosennej części sezonu. Będzie występował z numerem 39.

Komentarze