Ivi Lopez otwarcie mówi o mistrzostwie Polski. “Idziemy po wszystko!”

Ivi Lopez
Ivi Lopez fot. PressFocus

Raków Częstochowa ma za sobą udane spotkanie ze Slavią Praga i na rewanżowe starcie do Czech przyjedzie z jednobramkową zaliczką. W rozmowie z “WP Sportowe Fakty” Ivi Lopez wyznał, że wynik 2-1 traktuje jako spory niedosyt.

  • Raków Częstochowa ma duże szanse na grę w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy
  • Pierwsze spotkanie dwumeczu o awans ze Slavią Praga zakończyło się zwycięstwem 2-1
  • Ivi Lopez wyznał, że celem na ten sezon jest udział w fazie grupowej i zdobycie mistrzostwa Polski

Odważna deklaracja Hiszpana

Ivi Lopez został uznany najlepszym zawodnikiem poprzedniego sezonu Ekstraklasy. W tym również wygląda imponująca, a jego dobra gra służy całej drużynie. To właśnie po świetnej indywidualnej akcji Hiszpana Raków Częstochowa objął prowadzenie w czwartkowym starciu ze Slavią Praga.

Rywalizacja z Czechami zakończyła się zwycięstwem 2-1, w związku z czym w rewanżu polski przedstawiciel będzie bronił korzystnego wyniku. Pomimo pokonania wyżej notowanego rywala, Lopez uważa taki rezultat za niesatysfakcjonujący.

3:1 lub 4:1. To byłby sprawiedliwy wynik, bo zagraliśmy naprawdę super mecz. Nie było spalonego przy mojej akcji, a po ręce w polu karnym powinna być jedenastka dla nas. Slavia miała szczęście, że nie było w tym meczu VAR-u. Ale musimy się pogodzić z tym wynikiem, choć niedosyt jest.

Jedno jest pewne: zapowiada się bardzo atrakcyjny mecz. Z tego co się orientuję, Slavia gra w weekend w lidze. Jeśli nie wygra, to może jeszcze bardziej podkopać ich pewność siebie. A nasze starcie z Pogonią zostało przełożone. Pojedziemy więc do Pragi w pełni sił – mówi Hiszpan.

Pomimo sporego zainteresowania, 28-latek zdecydował się podpisać nowy kontrakt i zostać w Częstochowie na kolejny rok. W poprzednim sezonie nie udało się zdobyć mistrzostwa Polski, co tylko podrażniło apetyty w Rakowie. Lopez twierdzi, że cel na obecną kampanię jest jasny.

Te dwa najważniejsze to awans do fazy grupowej Ligi Konferencji i mistrzostwo Polski. Tak, mistrzostwo Polski. Jak to się mówi, idziemy po wszystko!

Wiadomo, że w piłce wszystko się może zdarzyć, ale ja tu jestem naprawdę szczęśliwy. I chciałbym dokonać tego na co się nakręciłem, czyli zdobyć mistrzostwo Polski – deklaruje gwiazda Ekstraklasy.

Zobacz również: Djurdjević wprowadził nowe zwyczaje w treningach Śląska Wrocław

Komentarze