“Wciąż wiele pracy przed nami”

Ivan Djurdjević
Ivan Djurdjević PressFocus

Śląsk Wrocław zremisował rezultatem 2:2 z Jagiellonią Białystok we wczorajszym spotkaniu w ramach 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Ivan Djurdjević jest zadowolony z występu swoich piłkarzy, choć trochę szkoda mu straty punktów.

  • Mecz Śląska z Jagiellonią był bardzo wyrównany
  • Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 2:2
  • Djurdjević po tym starciu pochwalił Piotra Samca-Talara

“Zespół odpowiednio zareagował”

Śląsk Wrocław zremisował wynikiem 3:3 w niedzielnym spotkaniu z Jagiellonią Białystok w ramach 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gole “Wojskowym”, którzy pełnili rolę gospodarza, strzelili Petr Schwarz i Piotr Samiec-Talar, a autorami bramek dla gości byli Marc Gual oraz Jakub Lewicki. Po meczu udział w konferencji prasowej wziął szkoleniowiec Śląska Wrocław – Ivan Djurdjević.

Po zwycięstwie z Lechem Poznań chcieliśmy przedłużyć niezłą passę. Nie zamierzaliśmy osiąść na laurach i rzeczywiście w pierwszej połowie byliśmy o wiele lepszym zespołem od Jagiellonii. Straciliśmy bramkę po indywidualnym błędzie, ale cieszę się, że zespół odpowiednio zareagował i zdołał wyrównać. W drugiej połowie chwilowo straciliśmy koncentrację, lecz potem odzyskaliśmy wigor. Moim zdaniem należał się nam rzut karny, który być może dałby nam zwycięstwo, lecz z pełnym respektem przyjmujemy ten punkt – powiedział Ivan Djurdjević.

Zobacz również:

Wiadomo, że zawsze chcemy wygrywać, aczkolwiek jestem całkiem zadowolony z tego występu. Straciliśmy dwie przypadkowe bramki, graliśmy z pełnym zaangażowaniem, byliśmy agresywni i oddaliśmy wiele strzałów. Jest trochę niedosyt, ale szanujemy ten punkt i skupiamy się już na Wiśle Płock. Cieszymy się z bramki Piotra Samca-Talara. To nie był dla niego łatwy mecz, a skończył go z bramką i asystą. Jego dobra postawa w okresie przygotowawczym i rezerwach w końcu zaowocowała. Trzeba wykazać cierpliwość. Szkoda tego remisu, gdyż Jagiellonia nie była od nas lepsza, ale czegoś zabrakło. Są pozytywy, lecz wciąż wiele pracy przed nami – dodał trener Śląska Wrocław.

Popularni “Wojskowi” w aktualnym sezonie uzbierali 17 punktów i plasują się na dwunastym miejscu w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Śląsk Wrocław w najbliższej kolejce zmierzy się z wymagającym rywalem, jakim bez wątpienia jest Wisła Płock. Początek spotkania w sobotę 29 października o godzinie 20:00.

Czytaj więcej: Napastnik Jagiellonii po spotkaniu ze Śląskiem: nie jestem do końca zadowolony

Komentarze