Israel Puerto nowym piłkarzem Śląska

Israel Puerto
Israel Puerto fot. Krystyna Pączkowska / Slaskwroclaw.pl

Defensywę WKS-u wzmocnił Israel Puerto. Hiszpan związał się z wrocławskim klubem dwuletnią umową z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

Czytaj dalej…

26-latek występujący na pozycji środkowego obrońcy swoją karierę rozpoczął w Sevilla FC. W sezonie 2013/14 miał okazję zagrać nawet na Stadionie Wrocław. WKS przegrał wówczas wysoko z późniejszym triumfatorem Ligi Europy, a Puerto pojawił się na boisku w drugiej połowie meczu.

Stoper regularnie grał w młodzieżowych reprezentacjach Hiszpanii, począwszy od kategorii U17. W 2013 roku pojechał na mistrzostwa świata U20, rozgrywając na tureckim turnieju cztery spotkania.

– Israel potrafi czytać grę i nie boi się brać na siebie odpowiedzialności za kierowanie linią defensywną. Cieszymy się, że trafił do nas zawodnik świetnie przygotowany zarówno pod względem taktycznym, jak i mentalnym, który ciągle chce się rozwijać – zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Puerto w 2014 roku odszedł z Sewilli do Villarreal CF. Później grał także w CD Lugo, Racingu Santander, CD Mirandés, a ostatnio reprezentował barwy grającego na trzecim poziomie rozgrywkowym Recreativo Huelva, z którym walczył w barażach o LaLiga2. Łącznie Puerto zaliczył 5 meczów w Primera Division oraz 31 w Segunda Division.

– Doskonale pamiętam atmosferę wrocławskiego stadionu i cieszę się, że już niedługo będę mógł znów na nim zagrać. Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby pomóc drużynie zwyciężać – mówi nowy piłkarz Trójkolorowych.

W związku z późniejszym zakończeniem rozgrywek w Hiszpanii Israel Puerto dołączy do zespołu WKS-u na zgrupowaniu w Słowenii. W Śląsku będzie występował z numerem 5.

Komentarze