Iliev wypożyczony z Arsenalu do Jagiellonii

PKO Ekstraklasa
PKO Ekstraklasa fot. Materiał prasowy

Dejan Iliev został nowym zawodnikiem Jagiellonii – poinformował klub z Białegostoku na swojej oficjalnej stronie. Macedończyk spędzi rundę wiosenną w ekipie z Podlasia na zasadzie wypożyczenia z Arsenalu FC. Zawarta umowa obowiązuje do końca bieżącego sezonu.

Czytaj dalej…

24-letni golkiper swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w FK Belasica Strumica. Zawodnik z Bałkanów zameldował się w północnym Londynie pod koniec sierpnia 2012 roku.

Regularne występy zaliczył w sezonie 2013/2014, kiedy to w drużynie U-21 rozegrał jedenaście spotkań, z czego aż osiem w rozgrywkach Ligi Młodzieżowej UEFA, a pozostałe trzy na poziomie Premier League U-21.

Następnie młody bramkarz piął się po szczeblach klubowej hierarchii, grając przez dwa kolejne sezony w drużynie U-21 i będąc na ławce w rozgrywkach EFL Cup. Wreszcie w sezonie 2017/2018 na stałe zakotwiczył w zespole rezerw, rywalizującym na poziomie Premier League 2. Zaliczył wtedy osiem występów, będąc drugim bramkarzem.

Iliev bronił również w rezerwach w kolejnym sezonie, 2018/2019, kiedy rozegrał osiemnaście spotkań, w których pięć razy zachowywał czyste konto. To właśnie wtedy zaczął pełnić rolę pierwszego bramkarza drugiej drużyny Kanonierów” Jesień ubiegłego roku spędził już na wypożyczeniu w słowackim SKF Sered, gdzie zaliczył osiemnaście spotkań i trzykrotnie zachował czyste konto.

Komentarze