Raków rozstał się z pomocnikiem po pięciu latach

Igor Sapała
Igor Sapała fot. PressFocus

Raków Częstochowa poinformował o rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron z Igorem Sapałą. Środkowy pomocnik reprezentował barwy wicemistrza Polski przez ostatnie pięć lat.

  • Raków Częstochowa odchudza kadrę po niezakwalifikowaniu się do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy
  • W czwartek poinformowano o rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron z Igorem Sapałą
  • Środkowy pomocnik stał się tym samym wolnym zawodnikiem i może zacząć poszukiwania nowego pracodawcy

Rozstanie po pięciu latach współpracy

Raków Częstochowa był w ostatnich dniach letniego okienka transferowego tematem wielu spekulacji. Po przegranej w dwumeczu ze Slavią Praga i odpadnięciu z europejskich rozgrywek, zastanawiano się, jakie klub poczyni kroki względem swoich największych gwiazd. Niepewna wydawała się przede wszystkim przyszłość Iviego Lopeza i Vladana Kovacevicia.

Wszelkie spekulacje szybko uciął prezes Rakowa Wojciech Cygan, który zapowiedział, że wszyscy czołowi zawodnicy zostaną w zespole na cały sezon. Kadra uszczupli się natomiast o tych, którzy nie znajdują się w planach trenera Marka Papszuna.

W czwartkowy wieczór częstochowianie poinformowali o rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron z Igorem Sapałą. Środkowy pomocnik dołączył do Rakowa pięć lat temu, jeszcze za czasów występów w pierwszej lidze. Wspólnie z klubem świętował dwa wicemistrzostwa Polski, dwa Puchary Polski i dwa Superpuchary.

W poprzednich sezonach Sapała odgrywał istotną rolę w zespole, jednak obecnie był już tylko jego marginalną częścią. Obie strony zdecydowały, że najlepszym rozwiązaniem będzie rozstanie. 26-latek stał się tym samym wolnym zawodnikiem i może rozpocząć poszukiwania nowego pracodawcy. Niewykluczone, że w najbliższym czasie zwiąże się z którymś klubem Ekstraklasy.

Zobacz również: Wisłą Płock się zmienia. “Tego muszą chcieć wszyscy”

Komentarze