Hołownia piłkarzem Śląska

Mateusz Hołownia
Mateusz Hołownia fot. Krystyna Pączkowska / Slaskwroclaw.pl

Mateusz Hołowanie został nowym zawodnikiem Śląska Wrocław. 20-latek został wypożyczony do teamu z Dolnego Śląska z Legii Warszawa na 1,5 roku.

Czytaj dalej…

Lewy obrońca ostatnie pół roku spędził w drużynie warszawskiej Legi. W pierwszym zespole rozegrał pięć spotkań, z czego cztery w pierwszym składzie. Występował w Ekstraklasie, Pucharze Polski oraz zaliczył epizod w eliminacjach Ligi Europy.

W poprzednim sezonie był podstawowym zawodnikiem I-ligowego Ruchu Chorzów. Na zapleczu Ekstraklasy zagrał w 29 spotkaniach, zdobywając trzy bramki.

– Mateusz to młody, bardzo ciekawy zawodnik. Lubi grać ofensywnie. Idealnie pasuje do sposobu gry preferowanego przez trenera Lavički. Liczę, że szybko zaaklimatyzuje się w drużynie, będzie ważną częścią zespołu i pomoże nam w odnoszeniu zwycięstw – mówił Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska.

– Mam za sobą sezon regularnej gry w I lidze i chciałabym teraz przeskoczyć na wyższy poziom i występować w Ekstraklasie. Śląsk to duży klub, z pięknym stadionem, w ciekawym mieście. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy mogli cieszyć się z dobrych wyników Śląska – komentuje na gorąco po dołączeniu do drużyny nowy zawodnik.

Hołownia trafia do Śląska na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu 2019/20. We Wrocławiu piłkarz występować będzie z numerem 20 na koszulce.

Komentarze