Hitowy transfer wewnątrz Ekstraklasy stał się faktem

Bartosz Nowak
Bartosz Nowak Pressfocus

Górnik Zabrze poinformował, że klub opuścił Bartosz Nowak. Pozyskaniem piłkarza pochwalił się z kolei Raków Częstochowa.

  • Bartosz Nowak zaliczył spory awans sportowy
  • Pomocnik Górnika Zabrze przeniósł się do Rakowa
  • W Częstochowie 28-latek dostał trzyletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok

W Zabrzu zarobili przyzwoite pieniądze

Bartosz Nowak dwa lata temu opuścił Stal Mielec na rzecz Górnika Zabrze. 28-letni ofensywny pomocnik dokonał dobrego wyboru, ponieważ rozegrał aż 71 meczów, w których strzelił 15 goli i zaliczył 11 asyst. Mający jeszcze roczny kontrakt zawodnik, uznał, że chce zmienić klub. Nowaka nie interesowała nowa umowa w Zabrzu, więc Górnik sprzedał go do Rakowa Częstochowa za nieco mniej, niż 400 tysięcy euro.

Pragnę podziękować Bartoszowi za ostatnie lata w Górniku i jednocześnie życzyć powodzenia w nowej drużynie. Podkreślić należy, że nie chcemy powtórki sytuacji z poprzednich lat, kiedy zawodnicy, po wypełnieniu umowy odchodzą z Górnika za darmo  powiedział Arkadiusz Szymanek.

Tak naprawdę pozostają więc dwie opcje: przedłużenie umowy lub odpłatny transfer piłkarza. Ta pierwsza w przypadku Bartosza okazała się nierealna, bowiem chciał on kontynuować swoją karierę i rozwijać się poza Zabrzem. Pozostał transfer –  dodał prezes zabrzan.

Komunikat wydał też Raków. Częstochowianie poinformowali, ze Nowak związał się z nimi kontraktem do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. – Bartek to zawodnik, który w ostatnich sezonach był bardzo ważnym ogniwem swojej drużyny i wyróżniającym się graczem Ekstraklasy. Cieszymy się, że dołączył do Rakowa i jesteśmy przekonani, że wzmocni rywalizację w składzie, pomagając drużynie w osiągnięciu kolejnych celów – rzekł Robert Graf, dyrektor sportowy Rakowa.

Czytaj także: LKE: Lech może pomścić Legię. Złe losowanie Rakowa

Komentarze