Miedź Legnica ogłosiła transfer nowego napastnika

Trener Miedzi Legnica – Wojciech Łobodziński
Trener Miedzi Legnica – Wojciech Łobodziński Pressfocus

Miedź Legnica potwierdziła trzeci już przed nowym sezonem transfer. Do zespołu ze Stadionu im. Orła Białego dołączył 28-letni Koldo Obieta. Hiszpan do Polski przeniósł się z występującej na zapleczu La Liga Amorebiety.

  • Miedź wywalczyła w sezonie 2021/22 awans do Ekstraklasy
  • Klub chciałby pozostać w elicie na dłużej, dlatego pracuje nad wzmocnieniami kadry
  • W poniedziałek zespół z Legnicy poinformował o nowym transferze

Doświadczony Hiszpan wzmocni atak Miedzi

Miedź Legnica była zdecydowanie najsilniejszą drużyną zakończonego już sezonu w Fortuna I Lidze. Prowadzona przez trenera Wojciecha Łobodzińskiego ekipa wywalczyła bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy po raz pierwszy od sezonu 2018/19. Wówczas w najwyższej klasie rozgrywkowej nie udało im się utrzymać i już po sezonie spadła.

Żeby tym razem pozostać w Ekstraklasie na dłużej, Miedź pracuje intensywnie w letnim okienku transferowym. Klub zagwarantował sobie już wzmocnienia w postaci Huberta Matyni i Angelo Henriqueza. Do tego grona dołączył w poniedziałek także Koldo Obieta.

28-letni Hiszpan ostatnie dwa sezony spędził w hiszpańskiej Amorebiecie, która spadła z ligi. Napastnik rozegrał w poprzedniej kampanii 40 spotkań, w których strzelił siedem goli i zanotował cztery asysty. Z Miedzią Legnica związał się do końca czerwca 2024 roku.

Czytaj dalej: Piast ogłosił przedłużenie umowy z kluczowym obrońcą

Komentarze