Media: Raków przedłuży kontrakt z gwiazdą zespołu

Ivi Lopez
Ivi Lopez Pressfocus

Ivi Lopez w zeszłym sezonie został królem strzelców Ekstraklasy. W dużej mierze to dzięki jego znakomitej postawie Raków Częstochowa sięgnął po puchar Polski. Zdaniem Macieja Wąsowskiego z redakcji Weszło Hiszpan w najbliższych dniach podpisze nowy kontrakt obejmujący znaczną podwyżkę zarobków.

  • Ivi Lopez jest niekwestionowaną gwiazdą Rakowa Częstochowa
  • Hiszpan w ubiegłym sezonie został królem strzelców Ekstraklasy z 20 trafieniami
  • Zdaniem mediów 28-latek otrzyma w najbliższych dniach ofertę nowego kontraktu

Raków nie może pozwolić sobie na stratę Lopeza

Raków Częstochowa w zeszłym sezonie niemal do ostatniej kolejki walczył o mistrzostwo Polski. To przypadło ostatecznie w udziale Lechowi Poznań, ale podopieczni Marka Papszuna kampanię 2021/22 zakończyli z pucharem Polski. Zawodnikiem zdecydowanie wyróżniającym się na tle drużyny był Ivi Lopez. Hiszpan został królem strzelców Ekstraklasy z 20 trafieniami.

Wobec znakomitej postawy 28-latka na boisku zarząd Rakowa uznał, że należy mu się nowy kontrakt. Obecna umowa Hiszpana wygasa w czerwcu 2024 roku. Klub planuje przedłużenie współpracy z napastnikiem, podnosząc jednocześnie znacząco jego zarobki. W przypadku parafowania nowej umowy, Lopez ma zostać jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy w Ekstraklasie. Takie informacje przekazał Maciej Wąsowski z redakcji Weszło

Ivi Lopez broni barw Rakowa Częstochowa od września 2020 roku. Do tej pory rozegrał dla klubu 77 meczów, w których strzelił 34 bramki i zanotował 20 asyst. Portal Transfermarkt wycenia 28-latka na 4 miliony euro.

Zobacz też: Lech przedłużył umowę z pomocnikiem o dużym potencjale

Komentarze