Wieczysta Kraków z historycznym awansem

Piłkarze Wieczystej Kraków
Piłkarze Wieczystej Kraków Pressfocus

Wieczysta Kraków wywalczyła sobie awans do III ligi polskiej. Podopieczni Franciszka Smudy w barażu o awans pokonali rezerwy Bruk-Bet Termaliki Nieciecza w dwumeczu aż 7:0 i w przyszłym sezonie zagrają w wyższej klasie rozgrywkowej.

  • Wieczysta Kraków stała się popularna w mediach od czasu przejęcia jej przez polskiego biznesmana w 2020 roku
  • Klub w sezonie regularnym wywalczył możliwość gry w barażach o awans do III ligi
  • W dwumeczu z rezerwami Bruk-Bet Termaliki Nieciecza wyraźnie lepsi okazali się piłkarze Wieczystej

Wieczysta pnie się coraz wyżej

Wieczysta Kraków, mimo że na co dzień rozgrywa mecze w IV lidze polskiej, cieszy się w polskich mediach sporą popularnością. Wszystko za sprawą ogromnego budżetu i głośnych ruchów na rynku transferowym. W 2020 roku spory kapitał w klub zdecydował się zainwestować biznesmen Wojciech Kwiecień. 

Od tamtej pory klub zainwestował w transfery doświadczonych i rozpoznawalnych piłkarzy, a w 2021 roku zatrudnił w roli szkoleniowca Franciszka Smudę. Od 2020 roku zawodnikiem Wieczystej jest Sławomir Peszko, a we wrześniu dołączył do niego także inny były reprezentant Polski – Radosław Majewski. 

W sezonie regularnym klub zapewnił sobie awans do baraży, w których jego przeciwnikiem były rezerwy Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Klub z Krakowa na własnym stadionie wygrał aż 4:0, więc rewanż był jedynie formalnością. W nim piłkarze Franciszka Smudy także okazali się lepsi i wygrali 3:0, pieczętując swój awans do III ligi polskiej. Jest to historyczny sukces klubu, który nigdy nie grał na tak wysokim poziomie rozgrywkowym.

Zobacz też: Fornalik ocenił przygotowania Piasta. “Wykonaliśmy porządną pracę”

Komentarze