Trener Pogoni Szczecin jest dumny ze swojego zespołu

Jens Gustafsson
Jens Gustafsson fot. PressFocus

Po ciężkim boju Pogoń Szczecin pokonała Jagiellonię Białystok 1-0 i z sześcioma punktami na koncie wskoczyła tuż za ligowe podium. Opiekun “Portowców” Jens Gustafsson ocenił występ swoich podopiecznych.

  • Pogoń Szczecin pokonała w niedzielę Jagiellonię Białystok 1-0. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Pontus Almqvist
  • To dla “Portowców” drugie ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Na inaugurację rozgrywek Ekstraklasy wygrali oni z Widzewem Łódź 2-1
  • Trener Jens Gustafsson ocenił występ swoich podopiecznych. Cieszy go, że zespół był w stanie sprostać intensywności grania co trzy dni

“Niewiele zespołów poradziłoby sobie z taką sytuacją”

Porażka w dwumeczu z Brondby oznacza, że Pogoń Szczecin może w pełni skupić się na krajowym podwórku. W niedzielnym spotkaniu z Jagiellonią Białystok Jens Gustafsson zdecydował się dać odpocząć kilku zawodnikom, którzy w czwartek rozegrali pełne 90 minut.

“Portowcy” gościli na własnym terenie ekipę z Białegostoku, która w trakcie meczu imponowała łatwością w dochodzeniu do sytuacji. Pogoń Szczecin zdołała szybko objąć prowadzenie za sprawą Pontusa Almqvista, a później konsekwentnie dążyła do obrony korzystnego wyniku. W zachowaniu czystego konta pomogło jej również szczęście.

Trener Jens Gustafsson ocenił występ swoich podopiecznych. Poświęcił on sporo uwagi na przedstawienie sytuacji swojego zespołu, który jako jedyny nie przełożył żadnego ligowego meczu i zdecydował się na grę o trzy dni.

Myślę, że to właściwy czas, aby porozmawiać o zespole. Drużyna pojechała do Kopenhagi w środę. Przygotowywaliśmy się do meczu z Brondby w stu procentach, zrobiliśmy wszystko, aby uzyskać w nim dobry wynik. Mecz w Danii zakończył się około godziny 22. Wszyscy byli rozczarowani wynikiem i mieli problem, aby zasnąć.

Gdy się obudziliśmy po kilku godzinach, rozpoczęliśmy już przygotowania do kolejnego spotkania. Powróciliśmy do Szczecina w piątek wieczorem. Zrobiliśmy wszystko, aby zebrać zespół. W sobotę znowu trenowaliśmy, a dziś mieliśmy mecz o godzinie Od powrotu z Kopenhagi mieliśmy więc bardzo niewiele godzin, aby się zregenerować.

Chcę przez to wszystko powiedzieć, że zwycięstwo w takim meczu jak ten dzisiaj wymagało wielu poświęceń. Każdy musiał odłożyć swoje ego i zrobić wszystko, aby pomóc drużynie. Myślę, że niewiele zespołów byłoby w stanie poradzić sobie z taką sytuacją, w jakiej my byliśmy dzisiaj. Jestem bardzo dumny z naszej drużyny i każdego naszego piłkarza, gdyż każdy zrobił wszystko, abyśmy mogli wygrać dzisiejszy mecz – mówi Gustafsson.

Zobacz również: Cracovia na fali z kompletem punktów po trzech kolejkach, Piast w dołku

Komentarze