Gula żądny powrotu na zwycięski szlak

Adrian Gula
Adrian Gula fot. PressFocus

Wisła Kraków w niezwykle ciekawie zapowiadającym się meczu zmierzy się w piątkowy wieczór z Radomiakiem. Biała Gwiazda będzie chciała wrócić w tym boju na zwycięski szlak po porażce z Jagiellonią Białystok (1:3). Szkoleniowiec krakowskiej ekipy opowiedział przed starciem z Zielonymi o przygotowaniach do tej potyczki.

  • Wisła Kraków zmierzy się w piątkowy wieczór z Radomiakiem
  • Biała Gwiazda powalczy o szóste zwycięstwo w sezonie
  • Przed piątkowym starciem kilka zdań wyraził opiekun wiślaków Adrian Gula

Wisła Kraków chce wrócić na ścieżkę zwycięstw

Wisła Kraków po rozegraniu piętnastu ligowych spotkań plasuje się na 14. pozycji w ligowej tabeli, mając tylko sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. Białą Gwiazdą w piątkowy wieczór powalczy o szóste zwycięstwo z rzędu.

Wisła będzie musiała radzić sobie w boju z Radomiakiem między innymi bez Alana Urygi i Michala Frydrycha. Jak zatem może wyglądać defensywa wiślaków?

– Jest kilka opcji na obsadę środka tej formacji. Jedną z nich jest Adi Mehremić, który uporał się z urazem i od dłuższego czasu pracuje na pełnych obrotach. Na spotkanie z Radomiakiem mamy do dyspozycji łącznie trzech środkowych obrońców, dlatego wierzę, że mimo kilku ubytków będziemy silni i pokażemy to na boisku – mówił Gula cytowany przez Wisa.krakow.pl.

Opiekun Białej Gwiazdy przekonywał, że jego drużyna w ostatnich dniach intensywnie pracowała nad tym, aby wyeliminować błędy w grze swojego zespołu.

– Najważniejsza jest praca i to, aby się nie zatrzymywać, kiedy po dobrych wynikach przychodzi słabsza seria. Teraz wyzwaniem jest każdy kolejny mecz, który przed nami. W mojej opinii kluczowymi czynnikami dla tej drużyny będzie stabilność i powtarzalność, by w każdym meczu utrzymywać koncentrację od pierwszej minuty i grać dla Wisły z maksymalnym zaangażowaniem – powiedział Gula.

Trener ekipy z Reymonta wypowiedział się również na temat mocnych stron najbliższego rywala. – Radomiak to dobrze poukładany zespół, który jest obecnie na fali wznoszącej, o czym świadczą nie tylko wyniki, ale również dobra gra. Ta drużyna ma w swoich szeregach jakościowych zawodników, jest umiejętnie zrównoważona i w każdym meczu ambitnie walczy o zwycięstwo. Starcie z tym przeciwnikiem będzie dla nas wyzwaniem, które nie zmienia jednak naszego planu – zakończył opiekun Wisły.

Czytaj więcej: Mioduski przyznał się do błędu i wyraził chęć zatrudnienia nowego trenera

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze