Gula: wierzę w drużynę, w zawodników, w moją pracę, w system

Adrian Gula
Adrian Gula fot. PressFocus

Wisła Kraków w pierwszym sobotnim meczu w ramach 21. kolejki PKO Ekstraklasy zmierzy się ze Stalą Mielec. Przed tym starciem kilka zdań wyraził szkoleniowiec Białej Gwiazdy. Adrian Gula ma nadzieję na pierwsze zwycięstwo swojego zespołu w 2022 roku w lidze.

  • Wisła Kraków w sobotnie popołudnie chce się zrehabilitować za porażkę z Rakowem Częstochowa
  • Zadanie przed wiślakami nie będzie łatwe, bo zespół Adama Majewskiego w tej kampanii radzi sobie nieźle
  • Przed starciem ze Stalą opinią na temat sytuacji w zespole podzielił się trener Białej Gwiazdy

Gula pełen wiary w zespół

Wisła Kraków nie zaczęła dobrze rundy wiosennej. Podopieczni Adriana Guli przed tygodniem przegrali 0:2 z Rakowem Częstochowa. Zdaniem wielu opinii w poczynaniach wiślaków brakowało pomysłu na grę. Zgodził się z taką opinią w pewnym sensie opiekun Białej Gwiazdy.

W mojej perspektywie w Częstochowie lepiej zareagowaliśmy przy stracie pierwszej bramki, ale przy 0:2 drużyna nie pokazała tego, czego wszyscy oczekujemy. Myślę, że mentalność zespołu nie jest do zmienienia w 4-5 dni – rzekł Gula cytowany przez Wisla.krakow.pl.

Potrzeba reakcji na boisku, w sytuacjach, które nie są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Z mojej perspektywy najważniejsze to wierzyć i nad tym pracować. Nie czekać, ale wierzyć. Moja droga jest taka, że ja wierzę w drużynę, w zawodników, w moją pracę, w system. Oglądając zawodników każdego dnia – kontynuował opiekun Białej Gwiazdy.

Sobotnim rywalem wiślaków będzie Stal Mielec, do której Biała Gwiazda traci siedem oczek. – Skupiamy się na sobie, nie na problemach przeciwnika tutaj czy tam. U nas zawsze trzeba grać na maksimum możliwości. Czuję, że przeciwnik ma pewność siebie ze względu na punkty, gra dobrą piłkę. Niezbędny nam jest maksymalny poziom i koncentracja, wierzę, że jutro poskładamy wszystko tak, że wywalczymy zwycięstwo w naszym domu – podsumował Gula.

Wisła po rozegraniu 20 meczów ligowych ma na swoim koncie 21 oczek. 16. w tabeli Legię Warszawa krakowianie wyprzedzają tylko o trzy punkty.

Czytaj więcej: Konoplanka oficjalnie w Cracovii

Komentarze