Grosicki przedłużył kontrakt z Pogonią

Kamil Grosicki
Kamil Grosicki Pressfocus

Kamil Grosicki przedłużył o dwa lata kontrakt z Pogonią Szczecin. W umowie jest również klauzula umożliwiająca przedłużenie jej o kolejny rok.

  • Od momentu powrotu do Szczecina, Kamil Grosicki jest gwiazdą Pogoni
  • Skrzydłowy reprezentacji Polski walnie przyczynił się do brązowego medalu w sezonie 2021/2022
  • Władze Portowców jego postawę nagrodziły nową umową

Grosicki chce zakończyć karierę w Pogoni

Kamil Grosicki wrócił do Pogoni Szczecin latem 2021 r., po 14 latach przerwy. Rozkręcał się powoli, ale ostatecznie w sezonie 2021/2022 w 26 meczach zdobył dziewięć bramek i zaliczył sześć asyst, walnie przyczyniając się do 3. miejsca Portowców na koniec rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. Dobra forma na polskich boiskach zaowocowało również powrotem do reprezentacji Polski. Nic więc dziwnego, że władze szczecińskiego klubu zdecydowały się przedłużyć umowę z Grosikiem.

Nowy kontrakt 86-krotnego reprezentanta Polski obowiązywać będzie przez najbliższe dwa lata. Jest w nim również opcja automatycznego przedłużenia umowy o kolejny rok.

Wiemy jak ważna dla Kamila jest Pogoń i jak ważny jest Kamil dla Pogoni. Razem z Kamilem ucinamy tym ruchem wszelkie spekulacje. On chce zakończyć karierę w swoim klubie – przyznał na łamach oficjalnej strony internetowej Pogoni, szef pionu sportowego, Dariusz Adamczuk.

Z kolei Grosicki stwierdził: – Dla mnie gra w Pogoni Szczecin to coś więcej niż występy na boisku i wielokrotnie to powtarzałem. To miasto i ten klub mają dla mnie szczególne miejsce w moim sercu. Chcę osiągnąć z Pogonią Szczecin historyczne wyniki i dać ludziom wiele radości, bo na to zasługują.

Przeczytaj również: Szwedzki trener przejmie Pogoń Szczecin

Komentarze