Grad goli w Szczecinie

Kosta Runjaić
Kosta Runjaić fot. Ekstraklasa SA

Bardzo ciekawy mecz toczony był w niedzielne popołudnia w Szczecinie, gdzie miejscowa Pogoń mierzyła się z Arką Gdynia. Ostatecznie obie ekipy podzieliły się punktami, remisując 3:3.

Czytaj dalej…

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki, chcąc wrócić na zwycięski szlak po porażce z Lechem Poznań. Z kolei Arkowcy mieli nadzieję, że po zmianie trenera dojdzie do pozytywnego impulsu, który będzie miał pozytywny wpływ na walkę o ligowy byt.

W pierwszej odsłonie kibice zgromadzeni na trybunach byli świadkami dwóch goli. Wynik rywalizacji został otwarty w 25. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Michał Żyro. Pomocnik szczecinian skierował piłkę do siatki po uderzeniu głową.

Radość w szeregach gospodarzy nie trwała jednak długo, bo w 40. minucie do wyrównania doprowadził Marko Vejinović. Tym samym po pierwszych kwadransach rywalizacji miał miejsce rezultat 1:1, który nie mógł satysfakcjonować żadnej z drużyn.

Po zmianie stron popisy strzeleckie w wykonaniu piłkarzy obu teamów były jeszcze efektywniejsze. Sygnał do natarcia dla dał w 56. minucie Maciej Jankowski, oddając mocny strzał z prawej nogi, który dał gola dla Arki. Niemniej już w 71. minucie bramkę na 2:2 zdobył Radosław Majewski.

Kwadrans przed końcem gdynianie ponownie wyszli na prowadzenie po uderzeniu głową Adam Deji. Ostatnie słowo należało jednak do Granatowo-bordowych i Soufiana Benyamina, dzięki czemu bój w Szczecinie zakończył się podziałem punktów.

Pogoń Szczecin – Arka Gdynia 3:3 (1:1)

1:0 Żyro 25′
1:1 Vejinović 40′
1:2 Jankowski 56′
2:2 Majewski 71′
2:3 Deja 75′
3:3 Benyamina 87′

Żółte kartki:
Pogoń: Podstawki 85′
Arka: Janota 42′, Maghoma 63′, Aankour 72′

Czerwona kartka:
Arka: Maghoma 90′

Pogoń (4-4-2): Załuska – Bartkowski, Malec, Fojut (60′ Stec), Matynia, Guarrotxena (81′ Kowalczyk), Drygas, Podstawski, Kozulj, Majewski, Żyro (59′ Benyamina)

Arka (4-4-2): Steinbors – Zbozień, Maghoma, Helstrup, Marciniak (31′ Socha), Deja, Vejinović, Aankour (90′ Danch), Janota (71′ Cvijanović), Jankowski, Kolev.

Sędzia główny: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Komentarze