Górnik zdobył Poznań!

Igor Angulo
Igor Angulo fot. ASInfo

Nie mieli litości dla byłego szkoleniowca Górnika podopieczni Marcina Brosza – zabrzanie pokonali bowiem prowadzonego przez Adama Nawałkę poznańskiego Lecha aż 3:0 i to na obiekcie Kolejorza. Bramki dla Trójkolorowych zdobyli Igor Angulo (2) oraz Sekulić.

Po porażce w Legnicy, Adam Nawałka zdecydował się na dokonanie dwóch zmian – zamiast De Marco i Jóźwiaka, mogliśmy oglądać w akcji Amarala i Jevticia. Także dwie korekty w składzie po przegranej z Piastem zarządził Marcin Brosz – Koj i Bochniewicz zostali zastąpieni przez Suareza i Gryszkiewicza.

Do pierwszej interwencji Chudy zmuszony został w 11. minucie, kiedy to bramkarz Górnika sparował próbę Makuszewskiego z dystansu. Chwilę później groźną kontrę wyprowadzili zabrzanie, ale w końcówce tej sytuacji, Mystakidis zamiast uderzać, próbował oddać futbolówkę jednemu ze swoich kolegów.

W 28. minucie znów do sytuacji strzeleckiej doszedł Makuszewski, ale ponownie górą w pojedynku z piłkarzem Lecha był Chudy. Cztery minuty przed przerwą, na prowadzenie wyszli za to Trójkolorowi – zabrzanie ponownie wyprowadzili błyskawiczny kontratak, Jimenez sprytnie odegrał futbolówkę do Angulo, który nie miał problemów z pokonaniem Buricia w pojedynku jeden na jednego.

Pięć minut po przerwie, Buricia ponownie zaskoczyć spróbował Angulo – Hiszpan łatwo ograłw polu karnym jednego z obrońców Lecha, po czym oddał zaskakujący strzał z ostrego kąta, ale bramkarz Kolejorza zdołał przenieść futbolówkę nad poprzeczkę.

W 67. minucie, zabrzanie dołożyli drugą bramkę – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę przedłużył Angulo, a z niewielkiej odległości do siatki wpakował ją Sekulić. Osiem minut przed końcem spotkania, Gumny skromnie dograł futbolówkę w polu karnym do Zhamaletdinova, ale Rosjanin uderzył zdecydowanie zbyt wysoko.

Jeśli kibicom Lecha wydawało się, że wieczór ten nie może być gorszy, w 86. minucie trzecią bramkę zdobyli zabrzanie – Angulo sprytnie zbiegł z prawego skrzydła do środka i uderzeniem ze skraju pola karnego, po raz drugi pokonał Buricia.

Kiedy następne mecze?

Dzięki dzisiejszej wygranej, Górnik odskoczył nieco od sterfy spadkowej – zabrzanie mają na ten moment trzy oczka więcej niż 15. w tabeli Wisła Płock. Dla Lecha była to już jedenasta porażka w tym sezonie. W następnej kolejce, Górnik zmierzy się z Cracovią, a Lech podejmie Koronę.

Lech Poznań – Górnik Zabrze 0:3 (0:1)

0:1 Angulo 41′
0:2 Sekulić 67′
0:3 Angulo 86′

Trałka – Matras, Jimenez, Suarez

Lech: Burić – Tomasik, Vujadinović, Rogne, Gumny – Gajos, Tiba – Amaral, Jevtić (68′ Trałka), Makuszewski – Gytkjaer (68′ Zhamaletdinov)

Górnik: Chudy – Gryszkiewicz, Suarez, Wiśniewski, Sekulić – Matras, Jimenez (83′ Zapolnik), Żurkowski, Gvilia (75′ Matuszek), Mystakidis (56′ Arnarson) – Angulo