Górnik Zabrze z siódmym transferem tego lata

Piłkarze Górnika Zabrze
Piłkarze Górnika Zabrze Pressfocus

Górnik Zabrze ma nowego piłkarza. Do klubu dołączył były młodzieżowy reprezentant Szwajcarii Robin Kamber. 26-latek podpisał dwuletni kontrakt.

  • Górnik poinformował, że ma nowego piłkarza
  • Barwy klubu z Zabrza reprezentował będzie Robin Kamber
  • Szwajcar związał się z nowym pracodawcą dwuletnią umową

Nietypowy kierunek skautingu w Zabrzu

Górnik po czterech meczach sezonu 2022/2023 w Ekstraklasie, znajduje się w dolnej połowie tabeli z dwoma zwycięstwami i dwiema porażkami. Zabrzanie potrzebują silniejszej kadry, co dostrzegają władze klubu. Dotychczas sprowadziły one sześciu piłkarzy, między innymi Pawła Olkowskiego i Szymona Włodarczyka. To jedyni Polacy, którzy dołączyli do klubu. Pozostali są obcokrajowcami, tak jak najnowszy nabytek, czyli Robin Kamber. To 26-letni defensywny pomocnik ze Szwajcarii, a gracze z tego kraju nieczęsto trafiają do Polski. Zawodnik podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o jeden sezon. Jego sylwetkę przybliżył Górnik.

Nad rozwojem jego piłkarskiego talentu pracowali trenerzy FC Basel. W tym czasie Robin był etatowym reprezentantem młodzieżowych reprezentacji Szwajcarii począwszy od U-15, na U-20 skończywszy. W macierzystym klubie grał do 21. roku życia, za wyjątkiem kilku  miesięcy, które spędził w młodzieżówce Red Bull Salzburg – czytamy w komunikacie Górnika

W 2015 roku został wypożyczony do Servette Genewa. Kolejnymi klubami w jego piłkarskiej karierze były FC Vaduz (jedyny profesjonalny klub z Liechtensteinu, grający w lidze szwajcarskiej), FC Winterthur, a także Grasshoppers. W 2020 roku został piłkarzem chorwackiej drużyny Slaven Belupo z Koprivnicy, zespołu grającego na zapleczu chorwackiej Ekstraklasy. Ostatnimi klubami w jakich grał były FC Wil 1900 oraz wspomniany Stade-Lausanne – dodał klub z Zabrza.

Czytaj także: Ekstraklasa: Piast i Stal z wyjazdowymi triumfami – podsumowanie 5. kolejki

Komentarze