Górnik Zabrze z nowym napastnikiem, Włodarczyk z ciekawym rywalem do gry

Piłkarze Górnika Zabrze
Piłkarze Górnika Zabrze fot. PressFocus

Górnik Zabrze w oficjalnym komunikacie poinformował, że pozyskał nowego napastnika. Szeregi 14-krotnego mistrza Polski wzmocnił Amadej Marosa. 28-latek podpisał z Trójkolorowymi kontrakt do 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

  • Górnik Zabrze sfinalizował transfer z udziałem napastnika
  • Biało-niebiesko-czerwonych wzmocnił Amadej Marosa
  • Słoweniec o miejsce w składzie może rywalizować między innymi z Szymonem Włodarczykiem

Amadej Marosa nowym napastnikiem Górnika Zabrze

Górnik Zabrze w trakcie trwającego okna transferowego stracił kilku piłkarzy. Szeregi 14-krotnych mistrzów Polski pożegnali między innymi: Bartosz Nowak, Dariusz Stalmach, czy Krzysztof Kubica. W poniedziałek wieczorem klubem z Roosevelta poinformował, że pozyskał natomiast nowego zawodnika do ataku.

“Nowym zawodnikiem 14-krotnych mistrzów Polski został 28-letni Słoweniec Amadej Marosa. Grający na pozycji napastnika zawodnik związał się z Górnikiem dwuletnim kontraktem, który obowiązywał będzie do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia” – brzmi oficjalne oświadczenie klubu z Zabrza.

Marosa to zawodnik, który ostatnio bronił barw AEL Limassol. Spędził w tej ekipie tylko pół roku, notując w jej szeregach łącznie 18 meczów. Zdobył w nich sześć bramek, a ponadto zaliczył trzy asysty.

Zanim Marosa trafił do ekipy z Cypru, to występował w NS Mura. Zaliczył w tej drużynie 178 występów, strzelając w nich 55 goli. 28-latek zanotował też 12 kluczowych podań.

Czytaj więcej: Poważne zmiany w Wieczystej Kraków, na horyzoncie nowy trener

Komentarze