Górnik Zabrze – Warta Poznań: trenerzy ocenili mecz

Jan Urban
Jan Urban fot. PressFocus

Górnik Zabrze pokonał Wartę Poznań w meczu ósmej kolejki PKO Ekstraklasy. Gola na wagę wygranej 14-krotnych mistrzów Polski strzelił Jesus Jimenez. Po zakończeniu spotkania trenerzy obu ekip wyrazili swoje zdanie na temat zawodów.

  • Górnik Zabrze wrócił na zwycięski szlak po dwóch meczach bez wygranej
  • Trójkolorowi zanotowali trzecie zwycięstwo w sezonie
  • Po zakończeniu meczu komentarz na jego temat przedstawili trenerzy obu ekip

Górnik odbił się od dna

Górnik Zabrze dzięki wygranej nad Zielonymi wrócił na zwycięski szlak po dwóch meczach bez wygranej. Tymczasem Warta jest już od pięciu spotkań bez wygranej.

Piotr Tworek (trener Warty Poznań): – Robiliśmy wszystko do ostatniej minuty, żeby zmienić ten niekorzystny wynik. Mecz otworzył się w drugiej połowie. Nadziewaliśmy się wtedy na akcje Górnika, ale mieliśmy kilka momentów, które mogłyby się zakończyć naszą bramką, gdybyśmy je inaczej rozwiązali. Musimy zrobić wszystko, żebyśmy to my zdobywali tę jedną bramkę i mogli się wybronić, by móc potem cieszyć się w szatni. Nie zwieszamy głów, zespół dał z siebie wszystko, co na tę chwilę mógł dać.

Jan Urban (trener Górnika Zabrze): – Wiedzieliśmy, że to będzie spotkanie podobne do tego, które graliśmy ze Stalą Mielec, która przyjechała po dwóch przegranych i wszyscy już dodawali nam punkty. Przyjechała Warta, która miała tyle samo punktów, co my i wiadomo było, że kto wygra, będzie miał trochę spokoju. Wydaje mi się, że mogliśmy kilka razy zamknąć to spotkanie. Przy prowadzeniu 1:0 były sytuacje do tego, by zdobyć kolejną bramkę. To zmieniłoby zawodników pod względem mentalnym. W drugiej połowie stała się podobna rzecz, jak ostatnio z Cracovią, gdy rywale postawili wszystko na jedną kartę. Zresztą, gdy przeciwnik przegrywa 0:1, to nie możesz się spodziewać niczego innego. Gdybyśmy trafili na 2:0, to grałoby nam się przyjemniej, a tak pojawiała się nerwowość i głupie straty, nawet bardzo głupie.

W ligowej tabeli Trójkolorowi plasują się obecnie na 11. pozycji. Z kolei na 16. miejscu znajduje się Warta. W następnej kolejce Górnik na wyjeździe zmierzy się z Bruk-Betem Termaliką. Zanim jednak do tego dojdzie, to zabrzan czeka spotkanie w Pucharze Polski z Radomiakiem Radom. Tymczasem Wartę w przyszłym tygodniu czeka potyczka z Zagłębiem Lubin w Grodzisku Wielkopolski, gdzie swoje mecze w roli gospodarza rozgrywają Zieloni.

Czytaj więcej: Raków zgodnie z planem, Legia korzystała z prezentów Górników

Komentarze