Górnik Zabrze rozstał się z pomocnikiem

Ishmael Baidoo
Ishmael Baidoo fot. PressFocus

Ishmael Baidoo przestał być zawodnikiem Górnika Zabrze. 14-krotni mistrzowie w oficjalnym komunikacie poinformowali, że Ghańczyk został sprzedany do greckiej Verii NPS.

  • Górnik Zabrze w oficjalnym komunikacie poinformował o rozstaniu z Ishmaelem Baidoo
  • Ghańczyk będzie kontynuował piłkarską karierę w Grecji
  • Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione

Górnik pożegnał się z Baidoo

Ishmael Baidoo trafił do śląskiej ekipy w lutym 2019 roku. Serc kibiców Górnika zawodnik jednak nie podbił. Rozegrał w tej ekipie zaledwie 16 meczów. W czasie pobytu w zabrzańskim klubie piłkarz był dwukrotnie wypożyczany. Najpierw do słowackiego Zeleziarne Podbrezova, a następnie do Pogoni Siedlce. W szeregach teamu z II ligi piłkarz wystąpił w 34 spotkaniach, notując w nich osiem trafień oraz sześć asyst.

Po zakończeniu umowy dotyczącej wypożyczenia do Pogoni zawodnik wrócił do Górnika. Trenował z pierwszym zespołem. W trakcie trwającej kampanii zaliczył nawet trzy występy w PKO Ekstraklasie. Aczkolwiek nie spełniał oczekiwań działaczy klubu z Zabrza. W związku z tym musiał odejść.

Górnik we wtorek opublikował za pośrednictwem swojej strony internetowej komunikat, sugerujący, że 22-latek będzie w najbliższym czasie występował na zapleczu greckiej ekstraklasy. Nowym klubem Baidoo został Veria NPS, występująca na trzecim poziomie rozgrywkowym w Grecji.

Tymczasem już w najbliższy weekend zabrzanie w derbach zmierzą się z Piastem Gliwice. Mecz odbędzie się Zabrze Arena. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 20:00.

Czytaj więcej: Górnik poszedł za ciosem. Jagiellonia nie wykorzystała szansy

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze