Górnik Zabrze potwierdził transfer byłego reprezentanta Polski

Paweł Olkowski
Paweł Olkowski fot. Górnik Zabrze

Paweł Olkowski zgodnie z medialnymi doniesieniami został nowym zawodnikiem Górnika Zabrze. 32-latek parafował umowę z 14-krotnymi mistrzami Polski do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

  • Górnik Zabrze oficjalnie potwierdził transfer Pawła Olkowskiego
  • 32-latek wzmacnia ekipę Jana Urbana na prawej obronie
  • Zawodnik jest pierwszym letniem transferem 14-krotnych mistrzów Polski

Górnik Zabrze oficjalnie potwierdził solidne wzmocnienie

Paweł Olkowski wraca do Ekstraklasy po kilku latach spędzonych za granicą. 13-krotny reprezentant Polski wzmocnił szeregi Górnika Zabrze, mając przede wszystkim poprawić rywalizację na prawej stronie defensywy.

32-latek zasilił szeregi Trójkolorowych na zasadzie wolnego transferu. Olkowski, zanim związał się z Górnikiem, to bronił barw takich ekip jak: Bolton, Gaziantep, czy FC Koeln.

Były reprezentant Polski w Ekstraklasie rozegrał jak na razie 88. mecze, w których zanotował trzy trafienia i 13 asyst. Olkowski w przeszłości grał w Górniku, co miało miejsce w latach 2011-2014.

Prawy obrońca w ostatnim sezonie rozegrał tylko cztery mecze. Rynkowa wartość Olkowskiego wynosi mniej więcej 230 tysięcy euro.

Nowa kampania w PKO Ekstraklasie wystartuje w weekend 15-16 lipca. Na dzisiaj nieznany jest dokładny terminarz. Wszystko wskazuje na to, że zostanie ogłoszony na początku następnego tygodnia, gdy już będzie jasne, która drużyna po wygraniu baraży uzupełni stawkę ekip w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Czytaj więcej: Korona wykonała pierwszy krok. “Mężczyzn poznaje się po tym, jak kończą”

Komentarze