Górnik Zabrze potwierdził hit transferowy

Lukas Podolski
Lukas Podolski Pressfocus

Górnik Zabrze potwierdził transfer, na który od lat czekali kibice tego klubu. Do drużyny Jana Urbana dołączył bowiem Lukas Podolski – mistrz świata z 2014 roku.

  • Letnie okno transferowe rozpoczęło się niedawno, ale prawdopodobnie znamy już najciekawsze wzmocnienie
  • Szeregi Górnika Zabrze zasilił Lukas Podolski
  • 36-latek podpisał z polskim klubem umowę do końca czerwca 2022 roku

Mistrz Świata zagra z Ekstraklasie

Kilka lat temu Lukas Podolski złożył obietnicę fanom Górnika. Powiedział bowiem, że zagra w barwach zabrzańskiego klubu. Kibice przez wiele lat mieli nadzieję, że piłkarz dotrzyma słowa, ale wraz z upływem czasu tracili nadzieję. 36-latek wybierał bowiem oferty innych drużyn. W ostatnich latach grał między innymi w tureckim Antalyasporze, czy japoński Vissel Kobe. Teraz nastąpił jednak zwrot akcji.

Jako pierwszy o transferze Podolskiego na Twitterze poinformował dobrze poinformowany Fabrizo Romano. Uruchomiło to lawinę spekulacji, którą dziś rano potwierdził Górnik. 36-latek miał do wyboru oferty z Meksyku (Quereraro FC), Brazylii (Fortaleza Esporte Clube) oraz z ligi katarskiej i tureckiej. Mimo tego zdecydował się na grę przy Roosevelta. Z Górnikiem związał się umową do końca czerwca 2022 roku.

Podolski to były reprezentant Niemiec. Dla kadry tej zagrał 130 goli i strzelił 49 goli. Zdobył z nią Mistrzostwo Świata w 2014 roku. W karierze klubowej reprezentował wiele świetnych drużyn. Był zawodnikiem między innymi: Bayernu, Arsenalu, czy Interu.

Czytaj także: Górnik przedłużył kontrakt z filarem środka pola

Komentarze