Górnik Zabrze ogłosił czwarty transfer

Piłkarze Górnika Zabrze
Piłkarze Górnika Zabrze fot. PressFocus

Górnik Zabrze oficjalnie poinformował o pozyskaniu nowego środkowego obrońcy. Szeregi 14-krotnych mistrzów Polski zasilił Jonatan Kotzke.

  • Górnik Zabrze pozyskał nowego środkowego defensora
  • Ślązacy pozyskali Jonatana Kotzke
  • 32-latek parafował umowę na rok z opcją przedłużenia

Górnik Zabrze z kolejnym niemieckim wzmocnieniem

Górnik Zabrze w ostatnim czasie przechodzi duże zmiany. Władze klubu niedawno podjęły decyzję o rozstaniu z trenerem Janem Urbanem. Jego miejsce zajął Bartosch Gaul. Jednocześnie w szeregach 14-krotnych mistrzów Polski są wprowadzane nowe porządki.

Klub z Zabrza właśnie poinformował, że pozyskał nowego zawodnika do defensywy. Nowym piłkarzem Górnika został Jonatan Kotzke, który związał się z Trójkolorowymi umową na rok z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

32-kletni piłkarz ostatnio bronił barw FC Ingolstad, do którego trafił w 2017 roku. Z kolei w 2019 ku występował w pierwszym zespole tej ekipy. W ostatniej kampanii Kotzke rozegrał łącznie 12 meczów, w tym 11 na zapleczu Bundesligi. W swoim piłkarskim VC niemiecki zawodnik ma też takie kluby jak FC Nuernebrg, czy TSV 1860 Monachium.

Górnik przed startem nowego sezonu jak na razie pozyskał czterech nowych piłkarzy. Wcześniej szeregi zabrzan wzmocnili: Paweł Olkowski, Szymon Włodarczyk i Kevin Broll.

Podopieczni Bartoscha Gaula pierwsze ligowe spotkanie w nowej kampanii zagrają z Cracovią. Zanim jednak dojdzie do tego meczu, to Górnik rozegra mecze kontrolne z Wartą Poznań i Alborg Boldspilklub.

Czytaj więcej: Górnik Zabrze z kolejnym wzmocnieniem

Komentarze