Górnik Zabrze oficjalnie pożegnał Jesusa Jimeneza

Jesus Jimenez
Jesus Jimenez fot. PressFocus

Górnik Zabrze w oficjalnym komunikacie na swojej stronie internetowej poinformował, że z klubem pożegnał się Jesus Jimenez. Hiszpan zdecydował się na kontynuowanie kariery w MLS. Piłkarz trafił do Toronto FC.

  • Jesus Jimenez podpisał umowę z klubem MLS
  • Hiszpański piłkarz związał się z Toronto FC umową do 2024 roku z opcją przedłużenia kontraktu o rok
  • 28-latek kończy przygodę z 14-krotnymi mistrzami Polski

Jesus Jimenez rozstał się z Górnikiem Zabrze

Górnik Zabrze pozyskał Jesusa Jimeneza w 2018 roku na zasadzie wolnego transferu z CF Talavera. W szeregach 14-krotnych mistrzów Polski piłkarz rozegrał 134 mecze, w których strzelił 43 gole. Ponadto na koncie 28-latka jest 25 asyst.

Od początku tego roku nie brakowało doniesień, że Jesus Jimenez może zmienić klub. Tym samym nie wypełni umowy obowiązującej do końca sezonu. Ostatecznie Hiszpan zdecydował się na dołączenie do Toronto FC, występującego na co dzień w MLS.

Suma transakcji nie została ujawniona. Aczkolwiek Górnik na sprzedaży Jesusa Jimeneza według różnych opinii ma zarobić niezłe pieniądze. Zawodnik związał się z Torino umową do 2024 roku z opcją przedłużenia kontraktu o kolejne 12 miesięcy.

Jesus Jimenez jest kolejnym przedstawicielem ligi polskiej, który ostatnio zdecydował się na transfer do jednej z ekip z MLS. Wcześniej na taki ruch zdecydowali się: Jan Sobociński (Charlotte FC), czy Yaw Yeboah (Columbus Crew). W zawodowej lidze za ocenem jest tez kilku polskich piłkarzy takich jak: Jarosław Niezgoda, Adam Buksa, czy Karol Świderski.

Czytaj więcej: Lens blisko pozyskania pomocnika Zagłębia

Komentarze