Górnik Zabrze bez trenera najpóźniej do wtorku

Michal Gasparik
Michal Gasparik fot. PressFocus

Górnik Zabrze niespodziewanie podjął decyzję o tym, że Jan Urban nie będzie prowadził 14-krotnych mistrzów Polski w kolejnej kampanii. Dziennikarz Rafał Musioł przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych, że ogłoszenie nowego trenera ma mieć miejsce najpóźniej w najbliższy wtorek.

  • Wciąż nie wiadomo, kto poprowadzi Górnika Zabrze w nowym sezonie
  • Decyzja o nowym szkoleniowcu ma zostać ogłoszona najpóźniej we wtorek
  • Głównymi kandydatami do pracy w klubie z Zabrza są Michal Gasparik i Bartosch Gaul

Górnik Zabrze wkrótce z nowym trenerem

Górnik Zabrze nowy sezon ligowy zacznie od starcia z Cracovią. Wciąż natomiast nie wiadomo, kto poprowadzi 14-krotnych mistrzów Polski. Wszystko wskazuje na to, że podobnie jak ma to miejsce w przypadku Lecha Poznań, nowym trenerem Trójkolorowych będzie obcokrajowiec.

W kontekście pracy w szeregach 14-krotnych mistrzów Polski wymienia się przede wszystkim Michala Gasparika i Bartoscha Gaula. Jeśli jeden z tych szkoleniowców przejmie Górnika, będzie to pierwsza zagraniczna opcja w tym klubie od 2004 roku, gdy stery nad zespołem z Zabrza przejął Werner Liczka. 67-latek prowadził zabrzan w 22 spotkaniach, notując w nich pięć zwycięstw, siedem remisów i 10 porażek.

Dziennikarz Rafał Musioł przekazał na Twitterze, że władze Górnika najpóźniej do wtorku mają ogłosić nowego trenera. “Nowy trener Górnika Zabrze będzie ogłoszony jutro lub najpóźniej we wtorek” – napisał żurnalista Dziennika Zachodniego na Twitterze.

Zabrzanie przystąpią do nowego sezonu, chcąc poprawić osiągnięcie z poprzedniej kampanii. Górnik sezon 2021/2022 w PKO Ekstraklasie zakończył na ósmej pozycji. Celem postawionym przed drużyną było 10. miejsce.

Czytaj więcej: Piast ogłosił przedłużenie umowy z kluczowym obrońcą

Komentarze