Górnik Zabrze ma nowego prezesa

Górnik Zabrze
Górnik Zabrze fot. Łukasz Pawlik

Rada Nadzorca Górnika Zabrze powołała Dariusza Czernika na funkcję prezesa zarządu – poinformowali czternastokrotni mistrzowie Polski na swojej oficjalnej stronie.

Czytaj dalej…

Nowy sternik ekipy z Górnego Śląska ma 52 lata. Pierwszą współpracę z klubem podjął ponad trzy dekady temu. Ukończył I LO w Zabrzu, a następnie dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Zawodowo 25 lat związany był z katowickim Sportem, gdzie przez lata pełnił funkcję kierownika działu piłki nożnej. Był też zastępcą redaktora naczelnego oraz członkiem zarządu spółki wydającej gazetę. W roli dziennikarza po dwa razy obsługiwał mistrzostwach świata i mistrzostwa Europy, a także kilka finałów Ligi Mistrzów.

– To dla mnie zaszczyt i wyróżnienie. Chciałbym podziękować właścicielowi za zaufanie i powierzenie funkcji prezesa wielkiego klubu, jakim był, jest i zawsze będzie Górnik Zabrze. Jednocześnie zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności, jaką jest kierowanie klubem, który ma tak wspaniałą historię i dziesiątki tysięcy fanów nie tylko w Zabrzu, na Śląsku i w Polsce, ale często rozsianych po całej Europie, traktujących Górnik jako część swojej tożsamości – podkreślił Czernik.

– Górnik ma mądrego, odpowiedzialnego i oddanego właściciela. Jest stabilny finansowo, ma piękny stadion i fantastycznych kibiców, którzy dziesiątki razy pokazali, że nawet w najtrudniejszych momentach są dwunastym zawodnikiem drużyny. Naszym zadaniem jest, by podnieść klub na jeszcze wyższy poziom sportowy i organizacyjny. Sprawić, że ludzie Górnika będą dumni i spełnieni, a pozostali będą mówić o nas z szacunkiem – podsumował nowy sternik ekipy z Górnego Śląska.

Komentarze