Górnik Zabrze kontynuuje transferową ofensywę

Rafał Janicki
Rafał Janicki Pressfocus

Górnik Zabrze kontynuuje kompletowanie kadry na sezon 2021/2022. Tym razem do drużyny Jana Urbana dołączył Rafał Janicki, który bronił ostatnio barw Podbeskidzia.

  • Górnik Zabrze zdecydowanie nie próżnuje na rynku transferowym
  • Zabrzański klub dokonał kolejnego wzmocnienia przez sezonem 2021/2022
  • Umową z Górnikiem do 30 czerwca 2022 roku podpisał Rafał Janicki

Górnik zrobi się przed nowym sezonem

Górnik do sezonu 2021/2022 w Ekstraklasie podejdzie mocno zmieniony. Przede wszystkim wieloletni pobyt w klubie zakończył Marcin Brosz. Jego obowiązki przejął Jan Urban. Szkoleniowiec ten otrzymał już kilku nowych zawodników. Oczywiście największym wzmocnieniem jest Łukasz Podolski, którzy w końcu będzie występował przy Roosevelta 81. Mistrz świata z 2014 roku dotrzymał złożonej niegdyś obietnicy i zagra w Górniku.

Barwy zabrzańskiego klubu od nowego sezonu reprezentować będą także: Mateusz Cholewiak, Paweł Sokół, czy Robert Dadok. Do tego grona dołączył Rafał Janicki. 29-latek to były młodzieżowy reprezentant Polski (łącznie 21 spotkań). Ponadto ma duże doświadczenie na poziomie Ekstraklasy. Rozegrał bowiem już blisko 300 spotkań. Strzelił w nich osiem goli i zaliczył dziewięć asyst.

Janicki seniorską karierę rozpoczął w Chemiku Police. Stąd przeniósł się do Lechii Gdańsk. Następnie udał się na dwuletnie wypożyczenie do Lecha. Później Poznań zamienił na Kraków i grę dla Wisły. Ostatnio reprezentował barwy Podbeskidzia Bielsko-Biała. Z Górnikiem Zabrze związał się umową ważną do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Czytaj także: Zmarł legendarny kibic Górnika Zabrze

Komentarze