Górnik wywozi punkt z Gdańska

Artur Sobiech
Artur Sobiech fot. Wojciech Figurski / 058sport.pl

Podziałem punktów zakończyło się ostatnie sobotnie spotkanie Ekstraklasy, w którym Lechia Gdańsk mierzyła się przed własną publicznością z Górnikiem Zabrze. Biało-zieloni objęli prowadzenie siedem minut po przerwie dzięki bramce Sobiecha, ale w 83. minucie punkt gościom zapewnił Jesus Jimenez.

Na pierwszą wartą odnotowania sytuację trzeba było poczekać 18 minut, kiedy to uderzenie Mladenovicia z rzutu wolnego zdołał sparować Chudy. Trzy minuty później, ponownie gorąco zrobiło się w polu karnym gości, ale w podbramkowym zamieszaniu niecelnie uderzał Peszko.

Odpowiedzi ze strony zespołu z Górnego Śląska doczekaliśmy się pięć minut przed przerwą, ale zarazem była to najlepsza okazja z obus stron w pierwszej połowie boiska. Po prostopadłym podaniu Juana Bauzy, oko w oko z Kuciakiem stanął Angulo, ale Hiszpan posłał futbolówkę obok słupka.

Dwie minuty po przerwie, drugiej dogodnej sytuacji nie wykorzystał Angulo. W 52. minucie, na prowadzenie wyszli za to gdańszczanie – Wolski został sfaulowany w polu karnym przez goniącego go Bochniewicza, a jedenastkę na bramkę zamienił Sobiech.

Kwadrans później, podopieczni trenera Stokowca mogli prowadzić już 2:0 – Gajos zagrał wzdłuż linii piątego metra do Haraslina, ale Chudy szybko skrócił kąt i zatrzymał nogą uderzenie Słowaka. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, przed szansą stanął Raul Jimenez, ale płaskie uderzenie piłkarza z Zabrza minęło słupek po niewłaściwej stronie.

Osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, podopieczni trenera Brosza zdołali jednak doprowadzić do wyrównania. Po podaniu Wolsztyńskiego, sprytnie z piłką w polu karnym obrócił się Jesus Jimenez, który następnie płaskim strzałem posłał futbolówkę obok bramkarza.

W 86. minucie, gdańszczanie mieli jeszcze szansę na powrót na prowadzenie – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał Paixao, ale skutecznie interweniował Chudy. Wynik do końcowego gwizdka nie uległ już zmianie i obie drużyny zapisały na swoje konto szósty remis.

Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze 1:1 (0:0)

1:0 Sobiech (k.) 52′
1:1 Jimenez 82′

Kubicki, Haraslin – Matras, Bochniewicz, Janża

Lechia: Kuciak – Mladenović, Augustyn, Nalepa, Fila – Kubicki, Makowski, Wolski (64′ Lipski), Haraslin (84′ Paixao) – Peszko (68′ Gajos), Sobiech

Górnik: Chudy – Janża, Bochniewicz, Wiśniewski, Sekulić – Matras (71′ Zapolnik), Matuszek, Jimenez, Bauza (46′ Wolsztyński) – Kopacz (71′ Ściślak), Angulo