Igor Angulo
Igor Angulo fot. ASInfo

Górnik wygrywa z Zagłębiem

W pierwszym sobotnim spotkaniu 23. kolejki Lotto Ekstraklasy, Górnik Zabrze pokonał u siebie 2:1 Zagłębie Sosnowiec. Wygrana gospodarzom nie przyszła jednak łatwo.

Spotkanie bardzo dobrze ułożyło się dla Górnika, który w 13. minucie wyszedł na prowadzenie. Po świetnym dośrodkowaniu Jesusa Jimeneza z lewej strony boiska, do piłki w polu karnym dopadł wchodzący w tempo Valerian Gvilia i z kilku metrów nie dał żadnych szans bramkarzowi Zagłębia.

Zagłębie było bliskie doprowadzenia do wyrównania w 25. minucie, ale piłka po strzale Patrika Mraza z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę. Ostatecznie w pierwszej połowie wynik nie uległ zmianie.

Sześć minut po przerwie Zagłębie wyrównało. Po płaskim dograniu Szymona Pawłowskiego z prawej strony pola karnego, do siaki z bliska trafił Żarko Udovicić.

Radość z remisu w obozie gości nie trwała jednak długo. W 60. minucie podopieczni Marcina Brosza ponownie byli na prowadzeniu. Tym razem w roli głównej wystąpił Igor Angulo, który wpisał się na listę strzelców efektownym i precyzyjnym uderzeniem z przewrotki.

Zagłębie nie zamierzało się poddawać, ale zdecydowanie brakowało mu szczęścia. W 73. minucie z rzutu wolnego ładnie uderzał Mateusz Możdżeń, ale tym razem piłka odbiła się od słupka. Siedem minut później piłka w końcu znalazła drogę do bramki Górnika, ale goście nie mogli cieszyć się z wyrównania. Do siatki trafił Nawotka, ale po skorzystaniu z systemu VAR sędzia uznał, że wcześniej jeden z zawodników Zagłębia faulował swojego rywala.

Górnik Zabrze – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0)

1:0 Gvilia 13′
1:1 Udovicić 51′
2:1 Angulo 60′