Górnik wygrywa w Legnicy

Górnik Zabrze
Górnik Zabrze fot. Łukasz Pawlik

W drugim sobotnim spotkaniu LOTTO Ekstraklasy Górnik Zabrze okazał się zespołem lepszym od legnickiej Miedzi. O zwycięstwie zadecydował jeden gol, którego to zdobył Paweł Bochniewicz w sześćdziesiątej dziewiątej minucie gry.

Czytaj dalej…

O pierwszej części tego meczu należy jednak jak najszybciej zapomnieć. Na stadionie w Legnicy nie działo się bowiem nic ciekawego, a jedyną postacią, którą można wyróżnić, jest Szymon Żurkowski.

Zawodnik gości dwoił się i troił, aby dać Górnikowi upragnione trzy punkty, tak bardzo potrzebne do pozostania w Ekstraklasie na kolejny sezon. Nie udało mu się to jednak i piłkarze schodzili na przerwę przy wyniku zero do zera.

Sytuacja zmieniła się jednak w sześćdziesiątej dziewiątej minucie meczu. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Paweł Bochniewicz, który z odległości zaledwie kilku metrów skierował futbolówkę do siatki gospodarzy. Zawodnik Górnika wykorzystał słabą postawę w defensywie Miedzi i tym samym dał swojemu zespołowi trzy punkty.

Miedź Legnica – Górnik Zabrze 0:1 (0:0)

0:1 Bochniewicz 69′

Żółte kartki:
Miedź – Santana Cabrera 56′
Górnik – Zapolnik 56′, Jimenez 63, Bochniewicz 66′

Czerwone kartki:
Miedź – Osyra 89′
Górnik – Jimenez 90′

Miedź Legnica: Dzhanaev – Pikk, Musa, Osyra, Zieliński – Augustyniak (Makuch 76′) – Santana Cabrera, Fernandez (Gargula 88′) – Roman, Forsell, Camara (Ojamaa 66′)

Górnik Zabrze: Chudy – Sekulic, Wiśniewski, Suarez, Bochniewicz – Matras – Zapolnik (Matuszek 72′), Gvilla (Arnarson 80′), Zurkowski, Jimenez – Angulo (Ambrosiewicz 90+4′)

Komentarze