Górnik stracił obrońcę na rzecz klubu z Niemiec

Adrian Gryszkiewicz
Adrian Gryszkiewicz fot. PressFocus

Adrian Gryszkiewicz definitywnie rozstał się z Górnikiem Zabrze. W nowym sezonie zawodnik będzie występował na zapleczu Bundesligi w barwach SC Paderborn.

  • Adrian Gryszkiewicz rozstał się z Górnikiem Zabrze
  • 22-latek w nowej kampanii będzie grał w 2. Bundeslidze
  • Prawy defensor zdecydował się na transfer do SC Paderborn

Gryszkiewicz wzmocnił Paderborn

Adrian Gryszkiewicz to wychowanek Górnika Zabrze. Do pierwszego zespołu 14-krotnych mistrzów Polski piłkarz trafił w lutym 2018 roku. W ekipie z Zabrze Arena urodzony w Bytomiu piłkarz rozegrał 94 spotkania, w których strzelił jednego gola, a także zanotował jedną asystę.

W ostatniej kampanii Gryszkiewicz wraz z Trójkolorowymi zajął ósme miejsce. 14-krotni mistrzowie Polski zakończyli rozgrywki ligowe z dorobkiem 47 punktów na koncie. 22-letni zawodnik w ostatnim sezonie wystąpił w 22 spotkaniach, strzelając w nich jednego gola.

Górnik Zabrze przygotowania do nowej kampanii zacznie 13 czerwca. Na dzisiaj wiadomo, że podopieczni Jana Urbana rozegrają jeden mecz kontrolny z Wartą Poznań, który jest zaplanowany 9 lipca.

W pierwszej kolejce nowej kampanii Górnik na swoim stadionie zagra z Cracovią. Z kolei pierwszy wyjazdowy mecz Biało-niebiesko-czerwoni rozegrają z Lechią Gdańsk. PKO Ekstraklasa wraca do rywalizacji 16-17 lipca.

Wkrótce więcej: Górnik ogłosił rozstanie z trzema piłkarzami

Komentarze