Górnik straci lidera. Zabrzanie są bezradni

Jesus Jimenez
Jesus Jimenez Pressfocus

Jesus Jimenez prawdopodobnie opuści Zabrze w zimowym oknie transferowym. Górnik na swoim kluczowym piłkarzu zarobi kilkaset tysięcy euro.

  • Jesus Jimenez nie będzie kontynuował kariery w barwach Górnika
  • Zabrzanie za swojego gracza otrzymają kilkaset tysięcy euro
  • Hiszpan przeniesie się do MLS

Górnik musi szukać następcy

Po rundzie jesiennej Górnik znajduje się dość wysoko, bo na siódmym miejscu w tabeli Ekstraklasy. To oczywiście zasługa całej drużyny. Nie można jednak przejść obojętnie obok wyczynu Jesusa Jimeneza, który tylko w lidze strzelił osiem goli oraz zaliczył cztery asysty.

28-letni napastnik w barwach Górnika gra już od trzech i pół roku. W tym czasie wielokrotnie pojawiały się zapytania o tego gracza. Zainteresowany jego sprowadzeniem był między innymi Lech. Poznaniacy nie sprowadzą jednak Jimeneza.

Hiszpan jakiś czas temu miał opcję przenosin do Meksyku. Wiadomo już, że 28-latek nie przeniesie się do tego kraju. Zamiast tego prawdopodobnie wyląduję w Ameryce Północnej, a konkretnie w Kanadzie.

Na pozyskanie Jimeneza zdecydowało się Toronto. Klub ten aktywował klauzulę odstępnego zapisaną w kontrakcie Hiszpana. Ekipa z Kanady zapłaci na 28-latka 650 tysięcy euro. Jeżeli informacje te potwierdzą się, Jimenez będzie od 1 lipca dzielił szatnię z Lorenzo Insigne, który wówczas przeniesie się do Toronto z Napoli.

Czytaj także: Trener Górnika podsumował tureckie zgrupowanie

Komentarze