Górnik rewanżuje się Pogoni

Łukasz Madej
Łukasz Madej fot. Rafał Rusek

Górnik Zabrze w spotkaniu 32. kolejki pokonał na swoim stadionie Pogoń Szczecin 2:0. Gole dla gospodarzy strzelili Roman Gergel oraz Łukasz Madej. Zabrzanie zrewanżowali się jednocześnie Dumie Pomorza za porażkę z końcówki kwietnia.

Potyczka Górnika Zabrze z Pogonią Szczecin była trzecim spotkaniem w tym sezonie pomiędzy oboma zespołami. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego niedzielnej rywalizacji lepsze nastroje mogły towarzyszyć Portowcom, bo raz wygrali z zabrzanami, a jedno spotkanie zakończyło się remisem. Niemniej piłkarze Górnika liczyli, że tym razem to właśnie oni przechylą szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Pierwszy kwadrans meczu upłynął w bardzo spokojnym tempie. Żadna z drużyn nie chciała rzucić się do ataku. Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce dopiero w 15. minucie. W roli głównej wystąpił Golla, ale po próbie obrońcy Granatowo-bordowych piłka przeleciała nad poprzeczką.

Odpowiedź Trójkolorowych miała miejsce w 21. minucie. bliski zdobycia bramki dla gospodarzy był Jeż, ale kapitalnie na linii zachował się golkiper Pogoni, który zapobiegł skutecznie utracie gola przez swój zespół. Kolejna szansa zabrzan na objęcie prowadzenia miała miejsce w 30. minucie, gdy ładnym uderzeniem z pierwszej piłki popisał się Danch, ale znowu refleksem wyróżnił się Janukiewicz.

Więcej informacji o T-Mobile Ekstraklasie na naszym profilu na Facebooku. Dołącz do nas >>

Wynik spotkania otworzył Gergel. Słowak w 58. minucie po zagraniu Kurzawy pomknął przez pół boiska, po czym ograł bramkarza rywali i strzałem do pustej bramki zaliczył szóste trafienie w sezonie. Warto dodać, że już chwilę wcześniej 27-latek mógł zdobyć bramkę, gdy dokładnym podaniem obsłużył Gergela, ale próba ta została zablokowana.

Osiemnaście minut przed końcem podstawowego czasu gry przedstawiciele 14-krotnych mistrzów Polski byli blisko podwyższenia swojego prowadzenia. Z prawego sektora piłkę w pole karne posłał Skrzypczak. Natomiast w oko w oko z bramkarzem rywali stanął Sobolewski, ale w pojedynku tym górą był bramkarz szczecinian.

Tymczasem w 72. minucie sztab szkoleniowy Górnika postanowił w miejsce Konrada Nowaka wprowadzić Madej i ten już sześć minut później wpisał się na listę strzelców. Ulubieniec kibiców zabrzan otrzymał podanie od Gergela i bardzo precyzyjnym uderzeniem z lewej nogi zdobył  bramkę na 2:0. Ostatecznie dwunaste zwycięstwo zabrzan stało się faktem.

Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin 2:0 (0:0)
1:0 Gergel 58′