Górnik remisuje z Piastem

Marcin Brosz
Marcin Brosz fot. ASInfo

Zawodnicy Górnika zremisowali z Piastem 1:1. Dla gości to pierwszy mecz (od 29 września) bez wygranej w lidze.

Derby Śląska zapowiadały się naprawdę pasjonująco. Gospodarze chcieli bowiem zrehabilitować się za ostatnie słabsze wyniki. W końcu piłkarze tego klubu nie wygrali ligowego spotkania od 25 sierpnia.

W zupełnie innych nastrojach przystępowali do tej potyczki podopieczni Fornalika. Goście wygrali w końcu trzy ostatnie mecze. Dzisiejsza wiktoria dałaby im już fotel lidera, dlatego gliwiczanie mieli o co grać.

Pierwsza połowa tej niedzielnej potyczki nie była niestety zbyt pasjonującym widowiskiem. Nie zobaczyliśmy bowiem ani jednego trafienia. Mieliśmy nadzieję, że po przerwie ten stan rzeczy szybko ulegnie zmianie…

Na pierwszego gola w tej potyczce czekaliśmy do 51. minuty. Wtedy to na strzał zdecydował się Jodłowiec, piłka odbiła się jeszcze od Wiśniewskiego i wpadła do bramki.

Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. W 56. minucie do wyrównania doprowadził bowiem Matuszek, który popisał się precyzyjnym uderzeniem głową.

Wynik tego spotkania uległ zmianie w 86. minucie. Wówczas bramkarza mistrzów kraju pokonał Bauza. Po wideoweryfikacji bramka nie została jednak uznana i ostatecznie piłkarze z Zabrza zremisowali z Piastunkami 1:1.

Górnik – Piast 1:1 (0:0)

0:1 Wiśniewski 51′ (sam.)
1:1 Matuszek 56′