Górnik przedłużył kontrakt z filarem środka pola

Alasana Manneh
Alasana Manneh Pressfocus

Górnik Zabrze kompletuje kadrę na sezon 2021/2022. Barwy klubu z województwa Śląskiego do 2023 roku reprezentować będzie Alasana Manneh.

  • Górnik Zabrze ogłosił przedłużenie kontraktu z czołowym zawodnikiem
  • Na dłużej z klubem z województwa Śląskiego związał się Alasana Manneh
  • Gambijczyk podpisał umowę ważną do 2023 roku

Urban buduje nowy Górnik

27 maja tego roku, Górnik poinformował, że Marcin Brosz nie podpisze nowego kontraktu i opuści klub po pięciu latach pracy przy ulicy ul. Roosevelta 81. W tym czasie zabrzanie wywalczyli awans do Ekstraklasy. Jako beniaminek awansowali do eliminacji Ligi Europy. Ponadto Brosz sprawił, że za granicę wyjechali: Damian, Kądzior, Szymon Żurkowski, Rafał Kurzawa, czy Paweł Bochniewicz. Miniony sezon Górnik zakończył z bilansem: 10 zwycięstw, 7 remisów oraz 13 porażek.

W klubie liczono na lepszy wynik. Między innymi dlatego na stanowisko pierwszego trenera zatrudniono Jana Urbana. Jako zawodnik, zdobył on kiedyś trzy mistrzostwa Polski z rzędu, więc wie jak wygrywać. Do szatni ma wprowadzić mentalność zwycięzcy.

Aby wygrywać, potrzebna jest silna i zbilansowana kadra oraz liderzy, którzy wezmą odpowiedzialność za zespół w trudnym momencie. Takim graczem jest Alasana Manneh. Gambijczyk piłkarsko kształcił się między innymi w młodzieżowych ekipach Barcelony. Do Polski trafił latem 2019 roku. Od tego momentu jego pozycja w drużynie systematycznie rosła. W minionej kampanii rozegrał dla Górnika 30 spotkań. Strzelił cztery gole i zaliczył tyle samo asyst.

Dotychczasowa umowa Manneha z zabrzanami wygasała po sezonie 2021/2022. Nowa przedłuża obowiązujący kontrakt o kolejny rok. – Jestem bardzo zadowolony z tego, że związałem się z Górnikiem na dłużej. Jestem tu w Zabrzu bardzo szczęśliwy – stwierdził wyceniany na milion euro 23-latek.

Czytaj także: Poznaliśmy terminarz na nowy sezon PKO Ekstraklasy

Komentarze