Górnik ogłosił rozstanie z trzema piłkarzami

Adrian Gryszkiewicz
Adrian Gryszkiewicz Pressfocus

Górnik Zabrze kompletuje kadrę na sezon 2022/2023. Wiadomo już, że w klubie zabrakło miejsca dla trzech polskich piłkarzy.

  • Górnik opublikował komunikat dotyczący pożegnania z trzema zawodnikami
  • Drużynę opuszcza między innymi Przemysław Wiśniewski
  • Jego kontrakt oraz dwóch pozostałych graczy, obowiązywał tylko 30 czerwca

Kapitan opuszcza pokład

Jan Urban w sezonie 2021/2022 miał do dyspozycji kilku piłkarzy wyróżniających się na tle Ekstraklasy. Grupa ta nie była jednak na tyle liczna, aby włączyć się do walki o europejskie puchary. Mimo tego Górnik może być z siebie zadowolony. Minioną kampanię zakończył na ósmej pozycji.

Fani w Zabrzu pragną, aby ich ulubiony zespół stale piął się do przodu. Być może tak będzie. Wiadomo już, że kolegom z drużyny nie pomoże kapitan, czyli Przemysław Wiśniewski. Dla Górnika to spora strata, ponieważ 23-latek rozegrał w tym sezonie 36 spotkań. Obie strony nie doszły do porozumienia w sprawie wygasającego w czerwcu kontraktu.

Wiśniewski ma przenieść się na Półwysep Apeniński. Nie wiadomo zaś, gdzie karierę będzie kontynuował Adrian Gryszkiewicz. On również nie przedłuży wygasającej w czerwcu umowy. Wyceniany na milion euro 22-latek ostatnimi czasy leczył kontuzję. Będąc zdrowym, miał jednak pewne miejsce w składzie.

Z trójki piłkarzy opuszczających w czerwcu Zabrze, najmniej dla Górnika zrobił trzykrotny reprezentant Polski, czyli Grzegorz Sandomierski. Do klubu trafił on przed sezonem 2021/2022. W jego trakcie pojawił się na boisku 22-krotnie. Pięć razy zachował czyste konto.

Czytaj także: Górnik Zabrze potwierdził transfer byłego reprezentanta Polski

Komentarze