Górnik ma nowego trenera. ”Możemy dużo osiągnąć”

Bartosch Gaul
Bartosch Gaul fot. Górnik Zabrze

Górnik Zabrze ma nowego szkoleniowca. Obowiązki Jana Urbana przejął Bartosch Gaul.

  • Górnik w sezonie 2022/2023 poprowadzi Bartosh Gaul
  • To 34-letni trener urodzony w Polsce
  • Całą karierę spędził on jednak w Niemczech

Młody trener z ambicjami w Zabrzu

Górnik zakończył miniony sezon Ekstraklasy na ósmym miejscu. Jak się okazało, to nie wystarczyło do tego, aby Jan Urban zachował posadę trenera. Były już szkoleniowiec zabrzan nie dogadywał się z prezesem klubu odnośnie polityki transferowej, więc drużyna ma nowego opiekuna. Został nim Bartosch Gaul, czyli urodzony w Polsce 34-latek. Karierę rozwijał on jednak w Niemczech. Ostatnio prowadził rezerwy FSV Mainz.

Jestem pod wrażeniem. Wylądowałem dzisiaj w południe. Poznałem klub, pracowników, sztab szkoleniowy. Porozmawiałem przez chwilę z drużyną i jestem pod wrażeniem. Jest to strasznie fajny klub, miasto żyje Górnikiem – powiedział nowy szkoleniowiec Górnika. Przyznał on co było dla niego ważne przy wyborze zabrzańskiej drużyny.

Były dla mnie dwie ważne rzeczy. Profesjonalność: jakie możliwości i wizja są w tym klubie, co można osiągnąć. Te wszystkie profesjonalne rzeczy były w porządku. Wydaje mi się, że możemy osiągnąć dużo w tym klubie – wyjaśnił 34-latek, dla którego ważna okazała się też rodzina mieszkająca w Polsce. Do startu sezonu 2022/2023 zostały trzy tygodnie, ale trener nie martwi się brakiem czasu.

Jestem pewny, że musi wystarczyć. Mówiłem już drużynie, że nienawidzę marnować czasu. Trzeba dużo rozmawiać z zawodnikami, poznać zawodników, także jako ludzi. To jako trener jest dla mnie strasznie ważne. Ważną sprawą będzie poznać sztab szkoleniowy, klub oraz kibiców. Jestem pewny, że to będzie nasza moc – stwierdził Bartosch Gaul.

Czytaj także: Świetne wieści dla Ekstraklasy. ”Zostaję tutaj na trzy lata”

Komentarze