Górnik lepszy od Rakowa

Marcin Brosz
Marcin Brosz fot. ASInfo

Gracze Górnika wygrali z Rakowem 1:0. W tym momencie zabrzanie mają siedem oczek. Goście tylko trzy.

Jak wyglądał ten mecz? W 42. minucie na strzał zdecydował się Luković. Piłka przeszła jednak obok słupka bramki rywali.

W 53. minucie Schwarz próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy. W ostatniej chwili interweniował jednak Wiśniewski.

Kilka minut potem pomocnik Rakowa po raz kolejny zdecydował się na uderzenie. Tym razem piłka przeleciała nieznacznie nad poprzeczką.

Pierwszy gol w tej potyczce padł w 63. minucie. Wtedy to niefortunnie interweniował Sapała i zabrzanie objęli prowadzenie.

W 69. minucie podwyższyć próbował Jimenez. Dobrze w bramce beniaminka spisał się jednak Gliwa.

W 83. minucie goście mogli wyrównać. Bartl posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej, lecz żaden z jego kolegów nie zdołał wykończyć tej akcji.

W doliczonym czasie gry gola dla Górnika mógł zdobyć Angulo, ale przestrzelił. Finalnie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie.

Górnik – Raków 1:0 (0:0)

1:0 Sapała 63′ (sam.)